Британські вчені Ворікського університету провели дослідження серед курців та любителів випити та виявили певні зміни в головному мозку у зв’язності орбітофронтальної кори, що характеризує структуру нейронних зв’язків.

Передає Вголос  

В експерименті Human Connectome Project взяла участь група з 831 людини. Результати дослідження опубліковані в журналі eLife.

Учасники, які п’ють, мали загальне збільшення функціональної зв’язаності в стані спокою і специфічне збільшення систем, пов’язаних із винагородою, включаючи медіальну орбітофронтальну кору і поясну звивину.

Основні результати були перехресно перевірені в незалежному дослідженні при обстеженні ще 1176 учасників.

“Щоб зрозуміти, чому люди стають залежними від алкоголю або куріння, важливо подивитися, як мозок людей, які вживають ці речовини, може відрізнятися від тих, хто утримується. Багато досліджень показують, що вживання психоактивних речовин активує системи винагороди в мозку за допомогою хімічної речовини під назвою дофамін. Зміни або відмінності в частинах мозку, які контролюють прийняття рішень і стриманість, також були пов’язані з вживанням психоактивних речовин”, – йдеться в матеріалі.

Вчені при експерименті використовували магнітно-резонансну томографію (МРТ), що може визначити, наскільки добре різні частини мозку спілкуються один з одним, вимірюючи їх активність, коли людина знаходиться у стані спокою.

Патерни активності показують, які частини мозку працюють в тісному контакті або мають високу функціональну зв’язність, а які менш пов’язані або мають низький функціональний зв’язок.

  • У курців був низький загальний функціональний зв’язок між областями мозку. Зокрема, у них були більш слабкі зв’язки, що включають дві області мозку, які допомагають людям змінити або зупинити поведінку: бічна орбітофронтальна кора і нижня лобова звивина.

Ці відмінності можуть зробити людей більш імпульсивними та менш здатними протистояти палінню.

Стимулююча дія нікотину може поліпшити зв’язок між різними частинами мозку, тому люди також можуть використовувати його для подолання деяких основних недоліків комунікації.

  • Ті, хто п’ють алкоголь, мали високий загальний функціональний зв’язок. Системи, пов’язані з винагородою, включаючи медіальну орбітофронтальну кору і поясну звивину, були особливо тісно пов’язані.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *