У серпні в Україну прийде все тепло, яке недодали нам перші два місяці літа. У зв’язку з цим в серпні може випасти мінімальна кількість опадів.

Як заявив в коментарі “Сегодня” синоптик Леонід Горбань, серпень буде стабільно жарким і сухим.

На початку місяця очікується комфортна прохолода з невеликими опадами, температура від 22 до 27 градусів. Саме в перші дні місяця ймовірні дощі і зливи, але вони будуть дуже теплими.

Різке підвищення температури синоптик прогнозує з 5 серпня – днем до 35 градусів в тіні. Вже до 10 дня місяця Україна досягне позначки в 37 градусів, але така спека протримається всього пару днів.

Другий пік аномальної спеки припаде на 19 серпня і день-два до нього і після нього в залежності від регіону, уточнив синоптик. А ось після цього країну очікує три дні дощів і зниження температури аж до 20 градусів.

Третій пік спеки в країні прогнозується до кінця серпня, але він буде не таким жорстким.

Як зазначив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда, в кінці серпня на поверхні грунту вірогідні заморозки, крім південних і більшості центральних областей.

“Через зміни клімату спека і посуха стають все більш катастрофічними для України. Зараз в Україні періоди сильної спеки змінюються рекордними зливами, почастішали смерчі. Такі перепади стихії можна назвати кліматичних шоком. Літо в цьому році може тривати не три, а чотири місяці, до кінця вересня, та й вся осінь буде теплою”, – уточнила в свою чергу начальник відділу агрометеорології Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *