Новий тип асфальту привертає все більше уваги інвесторів, в тому числі мільярдера Річарда Бренсона. Перероблений пластик в будівництві використовується все ширше, з нього роблять дорожні покриття, цеглу і навіть плитку.

Один із найсвіжіших прикладів прийшов від підприємців з Великобританії. Це розробка високоякісного асфальту, його виробництво набагато дешевше, так як тут використовуються пластикові відходи, а саме покриття в 10 разів міцніше за звичайне.


Ми бачили народження футуристичних сонячних доріг і навіть повернення до ретро гравійних доріг, але тепер у нас з’явився новий гравець для дорожніх покриттів: перероблений пластик. Британський інженер Тобі Маккартні розробив інноваційний процес, який дозволяє замінити більшу частину сирої нафти, основи бітуму в асфальті, на крихітні гранули пластика, створені з перероблених пляшок.

«Результатом такої інновації стало покриття на 60 відсотків дешевше, ніж традиційні вироблення, в 10 разів міцніше, і набагато краще для навколишнього середовища», – стверджує автор проекту MacRebur Тобі Маккартні.

Асфальт з переробленого пластику в 10 разів міцніший за звичайний і на 60% дешевший.
Маккартні вперше задумав цю ідею після того, як йому набридло латати вибоїни в дорогах біля свого будинку, знайома ситуація, чи не так. Він працював в Індії і бачив, як люди заповнюють вибоїни пластиковим сміттям і виплавляли його прямо на місце. Типові дороги зроблені з близько 90 відсотків породи і піску з добавками 10 відсотків бітуму.

ТЕХНОЛОГІЯ SKYTUNNELS – ПОЗБАВИТЬ СВІТ ВІД ПРОБОК, І зробить революцію в ІНФРАСТРУКТУРІ

Продукт MacRebur по суті наповнює бітум переробленими пластиковими відходами, тому дороги міцніше і в них менше нафтопродуктів необхідних для зв’язування гравію. На розробку пластикового дорожнього покриття знадобилося 18 місяців тестування.

Так брати Маккартні проклали свою власну дорогу, використовуючи пластиковий наповнювач в англійському графстві Камбрія і дорога вже прийнята в експлуатацію.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *