Серія знімків, зроблених вченими, показує, як вірус атакує організм людини. Останні дані говорять, що він розмножується не тільки в легенях, а й в горлі і кишечнику.

Учені з декількох американських лабораторій опублікували знімки, як новий коронавірус атакує клітини в організмі інфікованих.

За новими даними, SARS-CoV-2 присутній і розмножується не тільки в легенях, а й у верхніх дихальних шляхах, а також в кишечнику людини. Як з’ясувалося, тестування за вірусною РНК в мазку з горла ефективно вже в перші дні захворювання, коли симптоми майже не проявляються.

Це відрізняє новий вірус від SARS-CoV, який викликав спалах важкого гострого респіраторного синдрому (атипової пневмонії) в 2003 році.

Виявити його в мазках верхніх дихальних шляхів вдавалося далеко не завжди, а пік концентрації вірусної РНК наступав пізніше.

Новий вірус, ймовірно, активніше передається на ранніх стадіях захворювання, коли симптоми більше нагадують інфекцію верхніх дихальних шляхів.

Такого висновку дійшли вчені з Німеччини та Великобританії під керівництвом Романа Вельфеля з Інституту мікробіології Бундесверу досліджувала. Результати їх роботи були опубліковані в журналі Nature 1 квітня.

Корреспондент.net зібрав фотографії коронавірусу під мікроскопом, які зробили вчені:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *