Міністерство економіки планує знизити кількість безробітних з 1,5 млн осіб до 900 тис. Крім цього, заробітні плати українців повинні зростатина 2000 гривень на рік. Таку заяву зробив міністр розвитку економіки Тимофій Милованов під час візиту на “Турбоатом”, повідомила пресслужба відомства.

“У нас 8,5% безробітних, тобто 1,5 млн осіб. Потрібно спростити законодавство, полегшити найм співробітників і підвищити їхній соціальний захист. І точно змінити роботу центрів зайнятості. Вони не мусять бути соціальної касою, а мають надавати реальну допомогу людям у пошуку гідної роботи. Тому що туди тільки за грошима приходять“, – зазначив міністр.

Також Милованов додав, що мета відомства – скоротити безробіття і підвищувати зарплату на 2000 гривень на рік.

Наше завдання – скоротити безробіття до 5%, а зарплати підвищувати хоча б на 2000 гривень на рік. Тоді як річне зростання цін має бути не вище ніж 5%“, – заявив Милованов.

Раніше сайт “Сьогодні” писав про те, що в Україні продовжують зростати зарплати. У третьому кварталі середня заробітна плата по країні досягла 382 євро, проте однаково залишається значно нижчою, ніж у сусідніх країнах. Наприклад, за даними експертів Нацбанку, працівники в Чехії отримують 1309 євро (тобто в 3,4 раза більше, ніж в Україні), у Польщі – 1142 євро (в три рази), в Росії – 636 євро (в 1,7 раза).

Також ми повідомляли про те, що Кабінет міністрів прогнозує уповільнення темпів зростання реальної зарплати українців протягом 2020-2022 років. Зокрема, згідно з оновленим макропрогнозом Міністерства економіки, темпи зростання реальної зарплати (з урахуванням інфляції) сповільняться до 10,1% в 2020 році, до 7,5% в 2021 році й до 7,2% в 2022 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *