Інцидент стався у початковій школі села Решуцьк, що на Рівненщині.

У першачків на Рівненщині припинилися уроки і не через коронавірус. Дві вчительки побилися прямо на уроці на очах учнів. Довелося навіть викликати поліцію. Після інциденту батьки перестали пускати дітей до школи. Хвилюються за їхній емоційний стан. Ба більше – бояться, аби одна з педагогинь не почала застосовувати фізичну силу і до учнів. Наразі в ситуації розбирається комісія з управління освіти. Більше подробиць – далі у сюжеті “5 каналу”.

Першокласник Толик пригадує бійку вчительок, яка сталася на уроці читання. Разом із ним свідками конфлікту стали ще шестеро дітей.

Інцидент стався у початковій школі села Решуцьк, що у Рівненському районі. Там навчаються 17 дітей і працюють три педагоги.

“Менший прийшов і почав розказувати, що моя вчителька побила Мішину і та пішла плакати. І вони на це все дивилися”, – говорить Юлія Петрук, мати першокласника.

Вже не перший рік триває конфлікт між двома вчительками через посаду керівника закладу. Ніна Назарчук обіймала цю посаду більше 20 років. У 2018-му її звільнили і призначили Тетяну Хуторянську. За її словами, старша колега постійно шукає причини для конфлікту.

“Її не влаштовував розклад, який ми склали, я хотіла його забрати і замінити. У той момент, коли я забрала розклад, вона на мене просто накинулась. Вона мене штовхала, хапала за руки, за шкірку і,, що основне, що це бачили діти, діти були налякані”, – каже Тетяна Хуторянська, в.о керівника Решуцької початкової школи.

Ніна Назарчук, яка нібито зчинила бійку, пояснює: не може змиритися зі своїм звільненням, а працювати під керівництвом молодшої колеги не може. Але, що до такого дійде – не очікувала.

“Ми кулаками не билися, ми не мали наміру, щоб це діти бачили, нам це не потрібно – ні їй, ні мені. Просто вона дуже хотіла його забрати, розклад був свідченням її непрофесійності”, – каже Ніна Назарчук, вчителька початкових класів.

Сутичку вчителів побачили колеги і викликали поліцію. Ті склали адмінпротокол на педагога, яка зчинила шарпанину. Кажуть, бійки не було, тілесних ушкоджень ніхто не отримав, коли поліція приїхала – конфлікт уже майже вичерпався.

“В.о. завідувача була дуже схвильована. Їй фельдшер надавав домедичну допомогу. Тілесних ушкоджень по даному факту немає, це була шарпанина за одяг. Передбачена відповідальність у вигляді штрафу або громадські роботи – це вже на розгляд суду”, – розповідає Володимир Ліскевич, поліцейський офіцер громади Олександрійської ОТГ.

Після скандалу батьки учнів першого і другого класів, у яких викладає Ніна Назарчук, перестали пускати дітей до школи і написали скаргу у відділ освіти територіальної громади.

“Ми побоюємось, якщо сьогодні вчителька зірвалася на своїй колезі, то завтра вона може зірватись на комусь з наших дітей”, – каже Оксана Ковальчук, мати першокласника.

Місцевий відділ освіти створив комісію. Наступного тижня мають вирішити долю педагогів.

“За рішенням цієї комісії ми не можемо звільнити цю вчительку, можливо буде дана догана”, – каже Ірина Клебан, начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Олександрійської сільської ради.

Утім догана батьків не влаштовує. Вони вимагають звільнити Ніну Назарчук, інакше – кажуть, дітей переведуть до інших шкіл.

“Нам просто життя не буде. Ми будемо вимушені забирати дітей зі школи, якщо вона надалі буде працювати”, – розповідає Іванна Рудакова, мати школяра.

Керівництво відділу освіти все ж хоче помирити вчительок. І провести бесіду з батьками. Бо через конфлікт страждають учні – у першокласників зупинився навчальний процес.

Ольга Михайлюта, Андрій Іваненко, Рівненська область, “5 канал. Твій. Український”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *