Чиновники на Прикарпатті намагалися нажитися на людському лиху, привласнивши собі гроші, виділені на боротьбу з наслідками великої повені.

Понад 45 мільйонів гривень планували розтратити не за призначенням, пише Ратуша з посиланням на Надзвичайні новини.

Цьогорічна повінь на Прикарпатті завдала збитків на понад 2,5 млрд грн. Чиновники взялися малювати суми, які Кабмін мав виділити з резервного фонду на ліквідацію наслідків стихії. Проте з’ясувалося, що частина збитків у актах обстежень пошкодженої інфраструктури, які вони подавали, є липовими, – йдеться у повідомленні.

Посадовці вписували в перелік зруйнованої інфраструктури ті об’єкти, які майже не постраждали від великої води.

Наприклад, ми могли бачити на одному мості різницю 14 млн грн. Тобто, міст не був повністю зруйнованим, а тільки перила, а вони подавали, що міст повністю зруйнований стихією. Так само і по автошляхах, – розповів керівних штабу з питань ліквідації наслідків стихії Косівського району Володимир Зузяк.

У Галицькому та Косівському районах, які найбільше постраждали від повені, почалися перевірки. І лише за попередніми підрахунками, посадовці могли нажитися щонайменше на 45 млн грн.

Наприклад, в селі Соколівка повінь пошкодила три пішохідні мости, а сума збитків вказана, як за автомобільні. Ремонт дерев’яної кладки оцінили в 4 млн грн, хоча пошкоджень було максимум на 100 тис. грн.

На одному з цих мостів течія знесла поруччя. Експерти підрахували, що на відновлення потрібно понад 15 млн грн. Утім селяни відновили поруччя самотужки і обійшлося це у кілька тисяч гривень, – йдеться у сюжеті.

За словами сільського голови Соколівки Василя Стефарука, все через брак часу та неуважність. Йому сказали зробити швидко кошторисну документацію, а в документи вже не заглядав.

Проте за словами директора компанії, яка оцінювала збитки, пошкоджені об’єкти навіть не оглядали, бо фізично не встигали, а вартість оцінювали згідно з актами, що подала сільрада.

Наразі слідчі проводять перевірки в інших районах області, які постраждали від повені.

Більше дивіться у сюжеті:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *