Обмеження в рамках карантину – найлегший шлях, яким могла піти влада України. Взявши приклад з Європи, народні обранці не врахували економічні можливості країни і власне її громадян.

Обмежили транспорт – не продумали, яким чином людям пересуватись з важливих потреб, не маючи власного транспорту. Закрили точки продажу – не закрили продуктові гіпермаркети, де “повним ходом” порушується головна умова карантину – відстань між людьми. Закрили метро, проте пускають без захисного оснащення заробітчан з Європи.

Термін карантину – не є визначеним, і у Верховній раді не виключають ймовірності продовження його термін. Звісно, в такому разі сотні тисяч можуть залишитись без роботи, адже бізнес-структури не будуть здатні виплачувати зарплату, адже терпітимуть шалені збитки. Це, в свою чергу, може потягнути проблему з виплатою кредитів, яких встигли набратись українці. Відео по темі:

Влада України, ввівши карантин, не продумавши мінімізацію збитків для малого та середнього бізнесу та простих заробітчан, можна сказати, зняла з себе відповідальність. Звичайно, що може бути важливішим за безпеку життя? Проте, інші країни Європи приймають ряд законів на користь громадян в умовах карантину.

Чехія: кредит на виплату зарплат

Влада Чехії вже розробили пакет заходів для захисту малого бізнесу і приватних підприємців. Головне нововведення – безвідсоткова “Позика COVID” для виплати заробітних плат за період, коли бізнес простоює.

Державний Чесько-Моравський банк гарантій та розвитку надаватиме позики на суму від півтора до п’ятнадцяти мільйонів крон (5,5-55 млн євро) з терміном погашення до двох років.

Міністерство фінансів Чехії надало відстрочку з подання декларацій про прибутковий податок і сплати податків для малих підприємств і фізичних осіб на три місяці.

Наразі обговорюється пропозиція Мінпраці про виплату фінансової допомоги роботодавцям, яким доведеться закривати підприємства через брак працівників.Пакет розрахований на шість місяців і може “потягнути” на 17 мільярдів крон (близько 630 млн євро).Кросівки ReebokАкція, розпродаж шкіряного взуття зі складу за собівартістю940 грнАкційний набір!5 кастрюль з антипригарним покриттям лише за 589 грн. Купити589 грнПовний розпродаж!Жіночі кеди ECCO з натуральної телячої шкіри, знижка 70%Ціна впала!Комплект постільної білизни за 350 грн!

Данія: компенсація 75% фонду зарплат

Уряд Данії пообіцяв покрити три чверті фондів заробітної плати приватним компаніям, які постраждали від введених обмежень. Однак лише за умови, що вони не скорочуватимуть робочі місця.

Протягом трьох місяців – до 9 червня – держава компенсуватиме 75% зарплати (на суму до 3077 євро) щомісяця, інші 25% компанії платитимуть самостійно.

“Ми розуміємо, що якщо активність знижується і виробництво зупиняється, необхідно відправити співробітників додому. Але ми просимо вас не звільняти їх”, – заявила прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен.

Естонія: кредит на підтримку бізнесу

Парламент Естонії обговорює можливість зниження акцизів на газ, електроенергію і паливо, рефінансування кредитів державою, відтермінування сплати податків і використання резервів.

“Одна з основних статей витрат домогосподарств і підприємств – електрика, опалення і транспорт. Тому нам треба переглянути акцизи на газ, електроенергію і паливо, зваживши можливість їх швидкого зниження”, – сказав голова фінансової комісії парламенту Естонії Айвар Кокк.

На початку поточного тижня будуть розроблені конкретні заходи, уряд готує пакет заходів, який, за словами міністра фінансів, коштуватиме державі півтора-два мільярди євро.

Держава має власні кошти для підтримки підприємництва та стимулювання економіки в розмірі 1,3 мільярда євро, але Міністерство фінансів планує взяти додатковий кредит в розмірі до 1 мільярда євро, оскільки доступність і вартість необхідних коштів пізніше можуть бути менш сприятливими.

Латвія: податкові канікули терміном до року

Уряд Латвії обіцяє цього тижня представити конкретні рішення для підтримки компаній, що потрапили в скрутне становище через поширення COVID-19.

Прем’єр-міністр Крішьяніс Каріньш заявив, що в бюджеті є мільярд євро, що є позикою, але уряд готовий використовувати ці гроші, щоб надати компаніям можливість відкласти податкові платежі.

Зокрема, Міністерство економіки пропонує запровадити податкові канікули на термін до одного року, а також розширити програму гарантій і кредитів.

Також пропонується досягти угоди між урядом, роботодавцями і профспілками, згідно з яким працівників можна буде відправляти у відпустку за свій рахунок в спрощеному порядку.

Литва: податки за спецграфіком

Уряд Литви схвалив план заохочення економіки, яка постраждала від наслідків пандемії коронавірусу. Держава допоможе роботодавцям зберегти робочі місця і надасть податкові пільги бізнесу.

Сукупна сума запланованих заходів досягає майже 2,5 млрд євро, крім того, уряд планує підвищити ліміт позик до 5 млрд євро.

Гроші будуть виділені з державного резерву, також будуть використовуватися кошти Євросоюзу та позики.

Зокрема, держава спільно з роботодавцями буде допомагати зберігати робочі місця, покриваючи частину оплати працівникам за час вимушеного “відпочинку”.

Уряд дозволить компаніям відкласти сплату податків або розподілити податки за договірним графіком, без будь-яких штрафних санкцій.

Фінляндія: пільгові кредити бізнесу

Банк Фінляндії вирішив надати допомогу компаніям, які страждають від наслідків коронавірусу.

Гроші будуть виділятися іншим банкам, які зможуть надати кредити компаніям і домогосподарствам.

Банк спрямує не менше 500 мільйонів євро на кредити компаніям, які страждають від наслідків пандемії.

Норвегія: гарантія 80% середнього доходу

У парламенті Норвегії погодили кризовий пакет для захисту працівників, зокрема самозайняті особи та фрілансери отримають тимчасовий захист доходу, еквівалентний 80% від середнього доходу за останні три роки і вище, з обмеженням в 600 тисяч норвезьких крон (52 тисяч євро) за рік.

Ті, хто перебуває вдома з дітьми і досяг межі допомоги з догляду або близький до досягнення цієї межі, отримають подвоєння періоду допомоги з догляду, загалом 20 днів для кожного з батьків.

Уряд встановить дві схеми гарантій і позик на загальну суму не менше 100 млрд норвезьких крон (866 млн євро) в кризовому пакеті для норвезьких компаній.”Ми робимо це для забезпечення норвезького бізнесу і забезпечення норвежців роботою”, – сказала прем’єр-міністр Ерна Солбер.Чайники недорогоРозпродаж Рuma1 099 грн

Швеція: оплата державою лікарняних

Центральний банк Швеції надасть шведським компаніям до 500 мільярдів шведських крон (47 мільярдів євро) через банки, щоб забезпечити їм доступ до кредитів під час епідемії коронавірусу.

Також уряд Швеції повідомив, що спрямує 300 млн крон (27,3 млн євро) на допомогу відомствам, відповідальним за запобігання поширенню коронавірусу, і на часткову оплату лікарняного для співробітників компаній.

Держава тимчасово бере на себе витрати по лікарняних відпустках, частину витрат на заробітну плату і виплати корпоративного податку.

Зокрема, витрати роботодавця при звільненні працівників скорочуються до 50%.

Звільнений співробітник отримує 90% від зарплати, і цю різницю покриває держава.

Уряд також пропонує державі тимчасово взяти на себе оплату лікарняних листів у квітні і травні. Ба більше, компанії зможуть відкласти сплату податків, таких як податки з заробітної плати і ПДВ.

* * * * *

Нова економічна криза стала несподіванкою для всіх країн ЄС.

У ситуації, коли немає точних оцінок, скільки триватиме гостра фаза пандемії, а отже, як довго триватиме простій економіки, влади різних країн не мають можливості спиратися на єдині рекомендації і змушені шукати свої шляхи порятунку національних економік.

Найближчі місяці покажуть, який із цих рецептів виявився найдієвішим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *