Тяжкість перебігу інфекційного захворювання, в тому числі і коронавірусу, який не стихає в Україні, часто генетично детермінована.

Про це в інтерв’ю “Гордону” заявила лікар-інфекціоніст, член оперативного штабу із запобігання поширенню коронавірусу в Україні Ольга Голубовська.

За її словами, є таке поняття як субклінічний перебіг захворювання, коли у людини симптомів немає або ж вони настільки “змазані”, що хворий їх і не помічає. Наприклад, у всіх дорослих є антитіла до вірусу гепатиту А, незважаючи на те, що вони в дитинстві ним “не хворіли” – просто хвороба не давала про себе знати.

“[Генетично] детермінована імунна відповідь проти того чи іншого збудника. І є, ймовірно, люди, у яких генетична імунна відповідь так спрацьовує, що вони важко не хворіють”, – зазначила Голубовська.

Вона додала, що вся проблема полягає в масовості, незважаючи на те, що є твердження, що 80% хворіють на коронавірус неважко. У медзакладах лікарі можуть хворіти одномоментно, і тоді виникає питання, хто буде лікувати пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *