Лікар розповів, чим можна пояснити настільки строкату картину пандемії COVID-19

У кожній країні, ураженій пандемією коронавірусу, свої особливості: різна кількість захворілих і померлих, інша агресивність небезпечного вірусу, інше перебіг хвороби. У всіх країн — своя крива епідемічного процесу. Тому деякі держави, як Данія і Норвегія, послаблюють карантин, а інші — Великобританія, США — посилюють заходи безпеки.

Лікар-інфекціоніст вищої категорії, науковий співробітник Інституту епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В Громашевського кандидат медичних наук Віталій Лук’янченко розповів, чим можна пояснити таку строкату картину пандемії, передає НАРОДНА ПРАВДА.

“Думка вчених і лікарів, що вірус дуже швидко мутує, ніхто не виключає. Але ще одна причина такої різної епідемічної картини, можливо, в тому, що спочатку з’явився не один, а відразу кілька штамів коронавірусу, котрі циркулювали у природі. Всі вони відрізняються за симптомами, течією”, — вважає Віталій Ігорович.

— Які наукові дослідження проводилися?

— Я знайомий з роботою китайських дослідників, які під час епідемії в Піднебесній виділили три штами коронавірусу. Перший визначили у місцевого жителя, який побував на рибальському ринку в Ухани. Другий — у людини, не відвідував це популярне місце ніколи. Ну, а третій штам, який відрізнявся від попередніх, взявся невідомо звідки — ніхто не міг виявити нульового пацієнта.

Ці три штами мали різну генетику, і активно циркулювали у Китаї, поступово змінюючи свою структуру, як, наприклад, і вірус грипу. Адже в популяції при передачі від інфікованої людини до іншого вірус потрапляє в організм нового «господаря» вже трохи зміненим. Якщо структура вірусних частинок не така, як раніше, то ми говоримо про мутації.

— Чому виникають мутації?

— Причин багато, але одна з найчастіших у тому, що на вірус діють ліки: перший заражена людина, у якої з’явилися симптоми, змушений лікуватися. Під впливом препаратів у багатьох вірусів з’являється до них стійкість, і вони змушені змінюватися, щоб вижити. Так нерідко відбувається при ВІЛ-інфекції, хронічному гепатиті С.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *