Друга в історії людина – 40-річний британець Адам Кастільєхо, відомий як “лондонський пацієнт” – повністю поборола ВІЛ.

Про це пише The Guardian. Раніше його ім’я не розголошували, однак після успішної перевірки надії медиків підтвердилися (щоб подивитися фото, доскрольте новину до кінця).

Діагноз ВІЛ лікарі поставили Кастільєхо в 2003 році. Чоловікові пересадили стовбурові клітини кісткового мозку для боротьби з раком – він хворів ще й на лімфому Годжкіна.

Команда медиків обрала донора, у якого стовбурові клітини мали дві копії мутації, що означало, що лейкоцити, в які вони розвивалися, були стійкі до ВІЛ.

Житель Лондона припинив вживати спеціальні препарати більш як два роки тому, і досі в його аналізах вірус так і не проявився.

Кастільєхо вирішив розкрити свою особу, тому що хоче, щоб його випадок став підставою для оптимізму. “Це унікальний стан, унікальний і дуже принизливий стан. Я хочу бути послом надії”, – заявив чоловік.

Першим пацієнтом, який повністю вилікувався від ВІЛ, став чоловік із Берліна Тімоті Браун. Про його успіхи стало відомо в 2011 році. Він піддався аналогічному лікуванню. Втім, хоча Браун і Кастільєхо проходили хіміотерапію, лише Браун проходив променеву терапію як частину лікування раку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *