Законопроект № 2813 “Про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну” закриває всі прогалини в антитютюновому законодавстві, сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України щодо захисту людей від шкідливого впливу тютюну та зростанню тривалості життя. На цьому наголосила народний депутат Лада Булах під час презентації законопроекту.

Ключові положення законопроекту № 2813:

  • заборона продажу електронних сигарет і тютюнових виробів особам молодше 21 року;
  • запровадження небрендованих упаковок сигарет, однакового темно-оливкового кольору, без логотипів з великими зображеннями хвороб на 65% площі пачки;
  • заборона рекламної сигаретної викладки у вітринах магазинів;
  • обмеження паління, реклами та регулювання вмісту нових виробів для куріння (вейпи, iqos, glo тощо) на рівні з класичними тютюновими виробами;
  • заборона реклами тютюнових виробів та інших пристроїв для куріння в Інтернеті.

Тютюнові вироби – один з основних факторів виникнення серцево-судинних і легеневих захворювань, раку та цукрового діабету, які є причиною 84% всіх смертей в Україні. Про це розповів кандидат медичних наук Отто Стойка

“В Україні щороку 85 тисяч осіб помирають від хвороб, спричинених курінням. Законопроект № 2813 допоможе захистити дітей від початку куріння та вберегти українців від багатьох хвороб і передчасних смертей”, – каже він.

Ухвалення проекту закону № 2813 забезпечить подальше виконання Рамкової конвенції ВООЗ із боротьби проти тютюну, каже виконавча директорка ГО “Життя” Лілія Олефір: “Норми законопроекту передбачають захист нинішнього та прийдешніх поколінь від руйнівних наслідків споживання тютюну для здоров’я, економіки та екології”. 

Впровадження законопроекту № 2813 не потребує додаткових фінансових витрат з державного бюджету, звернув увагу народний депутат Володимир Крейденко.

“Законопроект сприятиме зменшенню захворюваності та смертності від неінфекційних захворювань, що допоможе зекономити витрати з державного бюджету на лікування”, – говорить нардеп. 

Нагадаємо, з 1 січня акциз на сигарети та інші звичайні тютюнові вироби підвищився на 20%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *