17 серпня в ході брифінгу директор НАБУ Артем Ситник заявив, що економічний ефект від роботи НАБУ в I півріччі 2020 склав понад 1,5 млрд грн. Однак в офіційній відповіді на журналістський запит НАБУ вказує іншу суму, більш ніж удвічі меншу від заявленої Ситником: тільки 689 млн грн.

Про це повідомляє “Обозреватель”.

Заява директора НАБУ Артема Ситника про те, що економічний ефект від роботи його відомства в I півріччі 2020 склав понад 1,5 млрд грн, не відповідає дійсності. У відповіді на запит видання “ДС” про надходження зазначеної суми до державного бюджету України в щомісячному розрізі і за статтями надходжень (від реалізації майна, коштів, конфіскованих за вчинення корупційних і пов’язаних з корупцією правопорушень і т.д.) НАБУ повідомило, що на насправді бюджет від їх діяльності отримав значно меншу від заявленої Ситником суми.

“За I півріччя 2020 відшкодованих збитків більш 689 млн грн, з яких 1,95 млн грн відшкодовано добровільно особами в ході досудового розслідування, понад 82 млн грн сплачено коштів підприємством і на понад 605 млн грн погашена третіми особами заборгованість, що виникла при вчиненні кримінального правопорушення”, – йдеться у відповіді НАБУ на запит журналістів.

Таким чином, заява директора НАБУ про 1,5 млрд грн економічного ефекту від діяльності відомства не відповідає дійсності. Також у відповіді на запит НАБУ так і не дало відповіді на конкретне питання – за якими саме статтями в щомісячному розрізі Антикорупційне бюро перераховувало кошти до державного бюджету.

У НАБУ в даний момент працює 653 працівника, з них 245 детективів, а щорічний бюджет на утримання НАБУ становить 1,038 млрд грн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *