Нирку пересадили від 38-річного донора, який врятував життя чотирьох осіб. Трирічна дівчинка отримала нирку, а троє чоловіків – відповідно нирку, печінку і серце.

 В Україні вперше провели трансплантацію нирки трирічній дівчинці від донора, який помер. Операція була проведена лікарями Інституту хірургії та трансплантології імені О.О. Шалімова. Мати дитини до цього часу не може повірити, як пощастило її дочці, повідомила на своїй сторінці у Facebook засновник всеукраїнської платформи донорства IDonor Ірина Заславець. Донором став 38-річний чоловік, який помер після черепно-мозкової травми. Його родичі дали згоду на те, щоб він став донором для чотирьох осіб. У маленької пацієнтки діагностували ниркову недостатність. “Вночі фантастичний Владислав Закордонець з командою видалили уражені інфекцією нирки, катетер і встановили дівчинці донорську нирку. Вона працює. Мама, кажуть лікарі, “в шоці”. Жінка досі не вірить, що це відбулося насправді. І її можна зрозуміти”, – написала в соцмережі Заславець. Також повідомляється, що 50-річний пацієнт отримав другу нирку, 59-річний чоловік – печінку, 34-річному пацієнтові, який недавно став батьком, пересадили серце. “На жаль, без болю втрати в трансплантації ніяк … Світла пам’ять донору … Глибоке співчуття родині …. Дякую за ваше найважче в житті рішення, яке подарувало надію іншим”, – наголосила Заславець. 

Facebook/Ірина Заславець Раніше Korrespondent.net повідомляв, що вперше в Україні зробили трансплантацію підшлункової залози. Додамо, що кожен день помирають дев’ять українців, не дочекавшись трансплантації. За ті гроші, які МОЗ витрачає на лікування громадян за кордоном, можна лікувати п’ять осіб в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *