Держагентство з управління зоною відчуження вже затвердило проєкт будівництва.

У Чорнобильській зоні буде збудоване сховище для проміжного зберігання високоактивних радіоактивних відходів, які повертатимуться з Російської Федерації після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС.

Передає ТСН

Відповідний проєкт будівництва затвердило Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

Відповідно до генерального плану, сховище буде побудовано на комплексі виробництв “Вектор”. Воно гарантуватиме радіаційну безпеку та надійне проміжне зберігання високоактивних радіоактивних відходів протягом усього терміну його експлуатації терміном до 100 років”, – повідомили в ДАЗВ.

У державному спеціалізованому підприємстві “Центральне підприємство з поводження з радіоактивними відходами” зазначили, що нині готується документація для оголошення тендеру.

Нагадаємо, українська сторона повинна прийняти на зберігання високоактивні радіоактивні відходи, що повертаються з Росії після переробки відпрацьованого ядерного палива українських АЕС, відповідно до угоди між урядом України і урядом РФ про науково-технічне співробітництво в галузі атомної енергетики від 14 січня 1993 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *