Щодо організації свят в умовах карантину і поліція, і МВС виходили з того, що пасхальні служби повинні відбутися, повідомив Ігор Клименко.

Під час Пасхальних свят поліція не заходитиме в храм і тим більше виганяти звідти віруючих. Про це глава Національної поліції України Ігор Клименко повідомив в інтерв’ю «Інтерфаксу».

За його словами, керівники МВС кілька разів зустрічалися з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) для обговорення оптимального підходу до майбутніх святкувань в умовах введених через коронавируса карантинних обмежень.

«Ми намагалися знайти золоту середину в підході до святкування, – розповів Клименко. – І поліція, і МВС виходили з того, що пасхальні служби повинні відбутися. Ми розуміємо, що закрити храми ми не можемо і не маємо права. Тому досягли домовленості: однозначно церкви працюють, богослужіння проводяться, на богослужінні знаходиться не більше 10 осіб. Священикові, який проводить службу – тільки йому одному – можна бути без маски, оскільки традиція і ритуали вимагають цього. Після служби в церкву можуть заходити дві людини, якщо храм великий, і одна людина, якщо церква маленька».

Глава Нацполіціі зазначив, що кожна Церква зараз вирішує, як будуть освячуватися великодні приношення, але «в будь-якому випадку, поліція буде допомагати соціальним службам приносити паски соціально незахищеним людям додому, буде стежити за порядком і проводити виключно роз’яснювальну роботу, не допускати, щоб люди на невеликій площі збиралися у великій кількості».

«У сільській місцевості кожен житель села може виставити кошик біля свого двору, священик пройде по вулиці і освятить, – додав він. – Що стосується міста, у нас були суперечки про те, чи можна проводити такі обряди біля під’їздів будинків. Ми прийшли до висновку, що це буде стовпотворіння, і не зможемо досягти бажаного, не зможемо не допустити близького контакту людей. Були пропозиції освятити паски в магазині або в пекарні, але тут є тонка грань у представників церков – не можна продавати вже освячене. Тому зараз церкви вирішують, яким чином вийти з цієї ситуації».

Також Клименко повідомив, що на пасхальні свята біля храмів буде працювати «поліція діалогу, дільничні інспектори поліції» і, на його думку, «100% поліцейських превенції вийдуть на вулицю 19 квітня, тому що церков і приходів дуже багато, важливо не допустити конфліктних ситуацій між громадянами, непорозумінь громадян з поліцією». У разі грубого порушення закону, підкреслив він, поліція буде реагувати відповідно до своїх повноважень.

За його словами, контролювати кількість людей в храмі будуть священики, а «поліція буде знаходитися поруч».

«Ми в жодному випадку не будемо заходити в храм і тим більше когось звідти виганяти», – підкреслив він, додавши, що у кожного священика будуть контактні телефони поліції, до якої він, в разі необхідності, зможе звернутися за допомогою.

Глава Нацполіціі також повідомив, що напередодні свят керівники підрозділів зустрічаються зі священнослужителями, щоб скоординувати дії.

«Ми хвилюємося, інструктуємо наш особовий склад. Розуміємо, що можуть бути перекоси і з одного, і з іншого боку», – підсумував Ігор Клименко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *