Нардепи “Євросолідарності” і “Слуги народу” влаштували скандал у Верховный Раді, під час розгляду законопроекту про вступ дітей з окупованих територій у навчальні заклади України.

Про це стало відомо на засіданні.

Нардеп “ЄС” Ірина Геращенко зазначила, що діти воїнів-ветеранів та загиблих в АТО не матимуть таких пільг, як діти з окупованих території.

Також Геращенко зазначила, що закон розглядають запізно, адже вступна кампанія уже на носі. Вона дорікнула, що “влада базікал” весь тиждень розглядала законопроєкт про гральний бізнес.

Водночас нардеп від “Слуги народу” Роман Грищук закликав “ЄС” дати можливість дітям вступати у навчальні заклади вільної України.

“Якщо ми приймаємо зараз законопроєкт у першому читанні, то ми не встигаємо до вступної кампанії. Партія “Європейська солідарність” вся зала вас просить дайте можливість дітям з Донецьку і Луганську вступати. Близько 1000 дітей записалися на ЗНО. Вони обрали Україну, а не Ростов. Дайте прийняти цей закон”, – сказав нардеп.

Після цього у Раді почалася колотнеча. “Євросолідарність” заблокувала трибуну парламенту і вимагала відповісти на репліку “слуги”.

Безлад у Раді не вщухав 10-15 хвилин, допоки нардепам “ЄС” не дали слова. Спікер ВР Дмитро Разумков зазначав, що у такому разі, не передбачено репліки, але “Євросолідарність” обіцяла блокувати трибуну парламенту.

Пізніше Разумков перейшов на підвищений тон та російську мову. Глава ВР також зазначив, що якщо нардепи щось поламають, то потім доведеться заплатити за це майно.

“Не кричіть на мене, будь-ласка. Не повышайте на меня голос и пальцем на меня тоже тыкать не надо. Я вам ще раз можу повторити і російською, і англійською. Не треба на мене тикати”, – сказав спікер.

Законопроект “Про вищу освіту” підтримали 310 голосами. Він дозволяє вступникам з окупованих територій, зокрема, з Донецької та Луганської областей, вступати в будь-який ВНЗ України за вступними іспитами без ЗНО в межах установлених квот.

Раніше “Апостроф” повідомляв, що в Україні в кінці літа почнеться вступна кампанія, вона триватиме з 1 по 22 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *