Пройшла середина літа, але попереду ще спекотний серпень, після якого починається “оксамитовий сезон”. На українських морських курортах липень-серпень вважається піковим періодом, коли адміністрації готелів, пансіонатів і баз відпочинку піднімають вартість розміщення. Цінових коливань можна уникнути, вибравши відпочинок “дикуном”. “Апостроф” продовжує серію матеріалів, присвячених літній відпустці. Цього разу мова піде про можливості відпочити на українському узбережжі в наметі.

Відпочинок в наметі: плюси і мінуси

“Дикий” відпочинок може бути привабливий з багатьох причин: віддаленість від суєти, власний графік, відносно невеликі витрати на проживання, можливість взяти із собою мінімум одягу, не особливо переживаючи за “курортний гардероб”. До плюсів також можна віднести вибір місця розташування до душі, близькість природи, можливість приготувати їжу “з димком”, похідна романтика у вигляді вечірніх посиденьок біля вогнища з гітарою.

Мінуси такого відпочинку органічно випливають з його достоїнств: відсутність звичних побутових зручностей, комахи, задуха в наметі, проблеми зі зв’язком і мобільним інтернетом. Якщо ви відпочиваєте поза кемпінгами і обладнаними наметовими таборами, то доведеться турбуватися за збереження речей, автомобіля, а також миритися з нестачею столів, стільців, місця для миття посуду або зарядки гаджетів.

Мінусом “дикого” відпочинку є і те, що ви слабо захищені від примх погоди у вигляді шквальних вітрів, злив і граду.

Якщо для вас плюси такого відпочинку переважують його недоліки, то в приморських регіонах країни вистачає цікавих місць, де можна розбити намет. З огляду на курортний та рекреаційний потенціал України (вихід до двох морів, багата природа), вибір туристичних маршрутів доволі різноманітний.

Перерахувати все в одній публікації навряд чи вийде, тому ми постаралися показати різноманітність можливостей для “дикого” відпочинку, залежно від персональних переваг: наявність облаштованих наметових таборів, навколишній ландшафт і віддаленість від “цивілізації”.

“Мальдіви” на Херсонщині

Одне з найцікавіших місць для відпочинку в дусі “подалі від людей” – майже безлюдний чорноморський острів Джарилгач, що розташований на півдні Херсонської області. Іноді острів називають “українськими Мальдивами”. Туристів сюди тягнуть пустельні пляжі з дрібним білим піском, чисте море, красива природа, не зачеплена промислової цивілізацією.

Найчастіше туристи зупиняються в двох локаціях: район маяків в східній частині острова і район коси Глибока. В основному “наметовики” зупиняються біля маяків, оскільки тут можна придбати місцеву їжу (в основному це нехитрі страви з морепродуктів) і поповнити запаси прісної води з джерела.

Дістатися на острів можна на теплоході або катері зі Скадовська. Ціна залежить від сезону. За квиток на теплохід доведеться викласти близько півтори сотні гривень, а за квиток на катер – близько двох сотень. Якщо ви маєте намір відпочити на острові великою компанією, прихопивши намети та іншу туристичну екіпіровку, то можна орендувати катер, Але тут доведеться розщедритися. Оренда плавзасобів може перевищити 2 тис. гривень в один бік.

Море і ліс у Миколаївській області

У Миколаївській області також можна відпочити далеко від цивілізації. Наприклад, на Кінбурнській косі, де функціонують спеціально обладнані кемпінги. Вартість проживання коливається близько сотні гривень за дорослого на добу. За ці гроші вам нададуть певні побутові зручності: душ, прісну воду, гамаки, парасольки для захисту від сонця, туалети і електрику для зарядки телефонів.

Адміністрації деяких кемпінгів пропонують триразове харчування за окрему доплату. Залежно від сезону і цін на продукти, за харчування доведеться викласти близько 200-300 гривень на добу за людину.

На косу можна дістатися по воді і по суші. Як стверджують досвідчені туристи, простіше буде допливти, ніж доїхати. Приблизно раз на три дні з Очакова на косу відправляється катер.

Якщо хочете відпочити в наметі, але ближче до цивілізації, то непоганим варіантом буде зупинитися в кемпінгу в районі селища Рибаківка. Тут, в сосновому лісі біля берега Чорного моря, розташувалося наметове містечко. Адміністрація забезпечує душ, прісну воду, прибирання територію і туалети. На території є магазин.

За стоянку автомобіля на добу доведеться викласти приблизно 200-250 гривень, за мікроавтобус – близько 300 гривень. Вартість проживання дорослого в межах 60 гривень, діти до 12 років – близько 50 гривень на добу.

“Напівдикий” відпочинок в Одеській області

В Одеській області з головою вистачає місць, де можна відпочити з наметом біля моря на різній відстані від “цивілізації”. Якщо вам цікаво влаштуватися на пляжі, але поблизу міста, то хорошим вибором стане кемпінг на території курортного мікрорайону Одеси – Лузановки.

Тут на узбережжі можна не тільки поставити намет, але узяти в оренду пляжний інвентар. Передбачені пляжні розваги для дітей. Враховуючи, що поруч знаходяться бази відпочинку, кафе і точки з фастфудом, з організацією харчування проблем не виникне.

На території Затоки, якій “Апостроф” присвятив окремий огляд, завзятим наметовикам буде з чого вибрати. Місцеві путівники зазначають, що облаштовані кемпінги можна знайти на території залізничної станції Лиманська. Адміністрації кемпінгів в Затоці, як правило, забезпечують побутові зручності: душ, туалет, прісна вода, прибирання сміття.

Водночас, як нерідко скаржаться відпочиваючі в соціальних мережах, в Затоці буває непросто знайти зручне місце, щоб розбити намет, а адміністрації кемпінгів можуть виставити ціни, несумірні наданим послугам.

В районі селища Грибівка (близько 30 кілометрів від Одеси) можна знайти облаштований кемпінг прямо на березі моря. Для зручності відпочиваючих тут розміщені туалети, душ, урни для сміття. Адміністрація забезпечує догляд за територією. Вартість відпочинку тут може коливатися в межах 30-50 гривень за людину на добу. Стільки ж доведеться заплатити за стоянку авто. З особливостей – їхати на авто сюди краще в суху погоду, інакше є ризик, що ви зав’язнете в грязюці на під’їзді до шлагбауму.

Приблизно в також умовах можна відпочити в кемпінгу в районі селища Лебедівка. “Наметовики” тут розташовуються на піщаній косі між Чорним морем і лиманом Бурнас. З переваг кемпінгу в Лебедівці можна назвати чисте море з пологим спуском, зручний пляж, прийнятні побутові умови для відпочинку.

Поблизу від Одеси непогане місце для відпочинку біля моря можна знайти на території “Замшевого пляжу”, що розташувався в районі обласного містечка Чорноморського, але потрібно бути готовим до того, що умови перебування і догляду за територією можуть дещо простіше, ніж в Лебедівці і Грибівці.

Бюджетні кемпінги на Азові

Розповідь про наметове відпочинку буде неповною без згадки курортів на узбережжі Азовського моря. Один з таких – селище Кирилівка в Запорізькій області . На південно-західній стороні селища розташована курортна зона – Федотова коса. Тут можна знайти місця, спеціально обладнані під відпочинок в наметах.

Територія розрахована під стоянку авто та трейлерів. Враховуючи, що наметові містечка на Федотовій косі розташовуються між базами відпочинку, проблем з інфраструктурної тут немає. Крім “традиційних зручностей” у вигляді прісної води, душу, туалету і сміттєвих баків, адміністрації кемпінгів пропонують підключити трейлери з енергомережі табору.

Серед побутових зручностей на Федотової косі можна назвати наявність холодильників, загальною кухні, мангалів, а також можливість оренди пляжного інвентарю. Вартість проживання коливається в межах 50-100 гривень за дорослого. Діти 3-14 років 25-50 гривень.

Володимир Шевчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *