На ньому планують розглянути законопроекти для протистояння епідемії коронавірусу, зміни в бюджет і призначення нових міністрів. Розгляд “антиколомойського закону” і ринку землі – під питанням.

Верховна Рада збирається на позачергове засідання 30 березня о 14:00, щоб розглянути законопроекти, спрямовані на протистояння епідемії коронавірусу, а також зміни в бюджет і призначення нових міністрів.

При цьому під питанням залишився розгляд нардепами ринку землі і так званого “антиколомойського закону” – законопроекту про недопущення повернення колишнім власникам націоналізованих банків, які необхідні для продовження співпраці з МВФ.

Напередодні Президент Володимир Зеленський виступив зі зверненням до українців, в якому сказав, що без цих законів на Україну може очікувати дефолт. Він також сказав, що МВФ обіцяє підтримку на десять мільярдів доларів від МВФ. Однак ці законопроекти в порядку денному Ради відсутні. Корреспондент.net стежить за засіданням Ради в режимі онлайн.

Засідання Ради 30 березня: відеотрансляція

Позачергове засідання парламенту щодо коронавірусу: текстова трансляція

11:18 Почалася погоджувальна рада. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков виголошує вступну промову.

11:12 На сайті Ради з’явився текст законопроекту про зміни до бюджету. Він передбачає зменшення доходів на 112,9 мільярда гривень, в тому числі: щодо загального фонду на 121,77 млрд.

10:56 У Мінекономіки заявили, що в новому секвестрі бюджету пропонують збільшити фінансування Фонду допомоги із безробіття на півмільярда гривень.

10:13 Розгляд законопроекту щодо банків на податковому комітеті Ради заблоковано, нардеп від Слуги народу Єгор Чернєв написав у своєму Facebook. Засідання поки не закрили, а перенесли на 13:00. Така ж ситуація і з аграрним комітетом, де мають розглядати ринок землі.

10:06 Нардепи засідатимуть в масках і рукавичках.

9:39 Ольга Василевська-Смаглюк зі Слуги народу написала у Facebook, що дефіцит бюджету збільшений з 2,1 відсотка ВВП до шести відсотків ВВП, і цей показник узгоджений з МВФ.

Нардеп також написала, що в другому півріччі курс долара очікується на рівні 30,5 гривні.

9:13 Кабмін прогнозує:

  •     Прискорення інфляції з 5,5 відсотка до 8,7 відсотка
  •     Середньорічний курс гривні в 29,5 за долар
  •     Падіння ВВП на 3,9 відсотка замість зростання на 3,7 відсотка
  •     Рівень безробіття 9,4 відсотка
  •     Падіння реальної заробітної плати складе 0,3 відсотка

9:19 Рада може замінити міністра фінансів Ігоря Уманського на Сергія Марченка, голову МОЗ Іллю Ємця – на Максима Степанова, а також призначить Ольгу Буславець на посаду міністра енергетики. Проекти постанов вже зареєстровані в Раді.

08:25 На підтримку “антиколомойського” закону виступили партії Європейська солідарність і Голос, а також більш як 20 нардепів Слуги народу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *