В Україну на святкування Рош-га-Шана почали прибувати з Ізраїлю хасиди: вони наразі залишаються в аеропортах.

   

Про це повідомляє Міжнародний благодійний фонд ім. Рабі Нахмана.

За даними фонду, в аеропортах Києва та інших міст застрягло понад 70 хасидів. Через те, що українські прикордонники перевіряють їхні документи та мету візиту, паломники з Ізраїлю погрожують подавати на Україну в Європейський суд з прав людини.

Об’єднана єврейська община України запевняє, що нібито громадян Ізраїлю утримують без води та їжі.

Натомість у Державній прикордонній службі у коментарі “Суспільному” пояснили, що нічого подібного не відбувається. Просто вони ретельно перевіряють усіх тих, хто в’їжджає на територію України. Також уже 12 громадянам Ізраїлю було відмовлено у в’їзді в Україну, оскільки вони не вказали мету свого візиту. Загалом у Київ прибуло 116 громадян Ізраїлю.

Згодом представники єврейської громади пояснили, що в Україну не впустили тих паломників, які не мали з собою тесту на коронавірус.

ЧОМУ ХАСИДИ ЇДУТЬ ДО УМАНІ?

Як відомо, хасиди всього світу зустрічають Новий рік в період з 29 вересня по 1 жовтня. Щорічні культові заходи з нагоди святкування днів Рош га-Шана проходять на могилі цадика Нахмана в Умані та в приміщенні місцевої синагоги.Напередодні самого свята євреї веселяться, радіють цьому дню, моляться й готують кошерну їжу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *