Заступник Ситника, начальник підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський скоїв ДТП зі смертельними наслідками, але не поніс за це відповідальності.

Про це свідчать документи, повідомляє УНІАН.

Так, видання “Страна” з власних джерел в правоохоронних органах отримало копії матеріалів кримінальних справ, пов’язаних з наїздом Калужинською на пішохода в Обухові Київської області 31 жовтня 2005.

Згідно з матеріалами справи №47-713, 31 жовтня 2005 близько 18:20 працівник прокуратури Обухівського району Андрій Калужинський, керуючи автомобілем ВАЗ 2109, зареєстрованим на його батька Володимира Дурноп’яна, в Обухові скоїв наїзд на пішохода. Жертвою ДТП став Микола Григорович Ткаченко 1958 року народження. Від тілесних ушкоджень чоловік помер на місці. Прокуратура Київської області порушила кримінальну справу за ч.2 ст.286 КК України (порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого).

Документи слідства говорять, що судмедекспертизу (СМЕ) було призначено постановою слідчого прокуратури Гвоздя 8 листопада 2005 – через вісім днів після аварії, хоча в таких випадках експертизу призначають невідкладно. У висновку експертизи написано, що пішохід перебував у вертикальному положенні, рухався і перший удар автомобіля припав йому до ніг, а наступні травми він отримав при ударі і падінні на капот автомобіля.

“При таких звинуваченнях працівнику прокуратури Калужинському загрожувало до 10 років в’язниці. Однак через майже 4 місяці в справі з’явився висновок токсикологічної експертизи, згідно з якою у Ткаченка в крові знайшли 1,78 проміле етилового спирту, що відповідає середньому ступеню сп’яніння. Виходячи з цього було проведено автотехнічну експертизу. Експерти вказали, що водій ВАЗ 2109 нібито не мав технічної можливості уникнути наїзду. Тому кримінальну справу було закрито на підставі п.2 ст.6 КПК України (в редакції 1960 р) – через відсутність складу злочину.

В ході нового слідства, розпочатого 20 червня 2018 з заявою народного депутата Максима Полякова поліцією були допитані свідки, які розповіли, що після ДТП слідчих зустрів особисто прокурор Київської області Юрій Гайсинський, щоб їхати на огляд місця аварії в Обухів. Гайсинський особисто відвозив свого підлеглого Калужинського на огляд. Нову справу було також закрито через закінчення терміну давності”, – повідомляє видання.

Як стверджує ЗМІ, директор НАБУ Артем Ситник “став керуючим партнером в компанії Гайсинського після того, як будучи прокурором, вів справу про викрадення землі, в якому фірма Гайсинського захищала потерпілу сторону”. Також відомо, що колишній підлеглий Гайсинського Калужинський є не тільки заступником директора НАБУ Ситника, але і його кумом.Іван Троянов

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *