Точний розмір пройденої вогнем території поки неможливо встановити через велике задимлення.

Збиток від лісових пожеж в Чорнобильській зоні попередньо оцінюється в десятки мільйонів гривень. Про це під час онлайн-брифінгу сказала в. о. голови Державного агентства з управління Зоною відчуження (ДАЗВ) Катерина Павлова, повідомляє Укрінформ у суботу, 11 квітня.

“Збиток можемо оцінити з першого погляду в десятки мільйонів гривень”, – сказала Павлова і зазначила, що точний розмір пройденої вогнем території поки неможливо встановити через велике задимлення, але за станом на 8 квітня його оцінили в 3,5 тис. га.

На думку Павлової, в зоні відчуження протягом останніх п’яти років взяли недостатньо заходів для запобігання таких пожеж.

“Ситуація, яка склалася на сьогодні, обумовлена ​​багатьма факторами, такими як зміна клімату, всі бачили, яка була зима і вся ця суха трава, сухостій, він дуже стрімко запалюється… Багато протипожежних розривів не здійснено і не приведено в той стан для того, щоб ми могли стримувати такі масштаби вогню”, – додала Павлова.

Вона зазначила, що ДАЗВ підготує план заходів для того, щоб в майбутньому бути готовим до таких ситуацій.

Нагадаємо, пожежа в Чорнобильській зоні спалахнула 4 квітня і досі її не можуть ліквідувати. За даними ДСНС, триває гасіння вогню на території Корогодського, Котовського та Денісовецкого лісництв.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *