У парламенті зареєстрували поданий президентом Володимиром Зеленським законопроєкт щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку.

Як передає “Новинарня” у п’ятницю, 29 травня, законопроект №3553 визначений главою держави як невідкладний.

Зокрема, документом пропонують запровадження нового виду військової служби – військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, порядку його організації та проведення, передбачення для осіб, які призиваються, трудових, освітніх гарантій, гарантій соціально-правового захисту.

За ухилення від призову під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період пропонують карати позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

Також у законопроєкті йдеться про збільшення штрафів за порушення військовозобов’язаними чи призовниками законодавства про військовий обов’язок і військову службу.

Порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку тягне за собою штраф від 510 до 850 гривень. За повторне порушення протягом року, а також вчинення такого порушення в особливий період – штраф від 850 до 1700 гривень.

Також документ пропонує збільшити штрафи за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, де передбачено збільшення штрафів для посадовців.

Штраф складатиме від 1700 до 3400 гривень, а для посадових осіб – 3400 до 5100 гривень.

Повторне порушення протягом року порушення, а також вчинення такого порушення в особливий період тягне за собою штраф від 3400 до 5100 гривень. Для посадових осіб – від 5100 до 8500 гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *