Президент України призначив би нові вибори, «щоб ні у кого не було питань»

Президент Білорусі Олександр Лукашенко повинен мати сміливість призначити нові вибори, оскільки це дасть можливість врегулювати політичну кризу в країні.

Про це в інтерв’ю телеканалу Euronews заявив президент України Володимир Зеленський.

Він зазначив, що на голосування мають бути запрошені міжнародні спостерігачі.

«Уявімо, що я впевнений в собі, я впевнений у виборі народу. Я – впевнена людина. Як можна всіх заспокоїти? Я б точно сказав: через місяць – нові вибори. Я йду. Ідіть, хто хоче. І сказав би народу Білорусі: будь ласка, вибирайте. І після такого результату, не було б питань ні у кого. Я в цьому впевнений. Якби Олександр Григорович переміг, він би переміг», – заявив Зеленський.

Президент України додав, що в разі справедливої передвиборчої кампанії все в країні пройшло б «спокійно, без крові, чесно та увійшло б в історію».

Раніше Лукашенко висловив жаль з приводу позиції «рідної України», яка начебто підштовхує Білорусь до нових виборів.

Згодом Зеленський відреагував на заяву Лукашенка щодо «вимог України провести нові вибори в Білорусі».

Нагадаємо, президентські вибори у Білорусі відбулися 9 серпня. Перемогу офіційно здобув чинний президент Олександр Лукашенко, який нібито здобув підтримку понад 80% виборів, тоді як його конкурентка Світлана Тихановська набрала трохи більше 10% голосів. Опозиція вважає, що результати голосування було сфальсифіковано та вимагає визнати вибори недійсними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *