26 липня Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з Президентом РФ Володимиром Путіним. Вони обговорювали виконання домовленостей Нормандського саміту, який пройшов 9 грудня 2019 року в Парижі.

Повідомляє dp.informator.ua/

Володимир Зеленський підняв питання безпеки на Донбасі. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Офіс Президента.

Президенти привітали досягнення домовленості про повне і всеосяжну припинення вогню на Донбасі. Вона повинна вступити в силу в 00:01 27 липня 2020 року. Володимир Путін підтримав цю домовленість.

Зокрема, лідери двох країн обговорили розмінування, розведення сил і засобів, а також відкриття нових КПВВ на лінії зіткнення, діяльність СММ ОБСЄ і доступ Червоного Хреста до утримуваним особам. Володимир Зеленський підкреслив важливість звільнення утримуваних українських громадян, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, а також в РФ. Ще однією темою розмови стали особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО і закон про децентралізацію, який передбачає зміни до Конституції України. Президенти зійшлися на необхідності виконання домовленостей, досягнутих на Паризькому саміті, в контексті важливості проведення наступного саміту «Нормандське четвірки» в Берліні.

Нагадаємо, ресурс Інформатор Україна повідомляв про те, що бойовики ЛДНР готові припинити вогонь з 27 липня. Зокрема, мова йде про так званої «Народної міліції». Тут можна прочитати про відправку миротворців ООН на Донбас.

Олег Більдін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *