В Україні шахраї в 2019-му вкрали із карт 362 млн грн (в 1,5 рази більше, ніж у 2018-му). Іноді для крадіжки досить, щоб жертва скористалася банкоматом.

Про те, як використання банкомату може спустошити карту, читайте в матеріалі OBOZREVATEL.

Найпростіший спосіб вкрасти готівку з банкомату – встановити на вікно видачі коштів кеш-треппінги. Це спеціальна клейка стрічка, до якої прилипає частина купюр. За раз такий пристрій, як розповіли у одному з українських банків, може “затримати” до 1500 грн. Помітити таку стрічку складно, тому краще після того, як банкомат видав готівку, перерахувати її перед камерою на банкоматі.

За допомогою такого пристрою вкрасти всі гроші з картки не вийде, тому кіберзлочинці придумали т.зв. скіммінги.

Це магнітна стрічка, яка встановлюється в роз’єм для банківської карти. Найчастіше в наборі з таким приладом іде панель із відеокамерою, спрямованою на клавіатуру, або ж спеціальна накладка на клавіатуру банкомату. Скіммінг копіює інформацію з магнітної стрічки банківської карти, а за допомогою накладки або камери злочинці дізнаються пароль від неї. Після цього вони можуть виготовити “двійник” справжньою банківської карти і зняти з неї всі кошти вже в працюючому банкоматі.

Ще один спосіб, яким користуються шахраї – встановлюють на клавіатуру спеціальну панель, яка запам’ятовує пін-код. А вже після крадуть карту з гаманця або кишені українця.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Києві двоє підозрюваних, які перебували в СІЗО, шахрайським шляхом по телефону виманили у пенсіонерки 69 тисяч гривень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *