Коштів на виплати зарплат, пенсій, допомог та субсидій у бюджеті достатньо.

Уряд призупинив фінансування частини видатків із бюджету 2019-го. Причин тому кілька. По-перше, не отримали всіх запланованих на цей рік доходів. А друга – боротьба із неефективним використанням коштів. Пенсії, зарплати та соцвиплати – це рішення не зачепить. А от так звані незахищені видатки урядовці обіцяють перевіряти і вже тоді вирішувати долю фінансування.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

Останнє рішення урядовців наробило неабиякого галасу. Мінфін заявив, що зупиняє виплати за незахищеними статтями. Це одразу викликало розмови про величезну дірку в бюджеті. Тож у парламенті можна було б чекати жорсткої розмови.

“Друзі! Я вас закликаю, не ведіться на провокації. Ми закінчували рік із чужим бюджетом. І це справді було складно”, – сказав прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Майже 10 мільярдів, каже прем’єр, не сплатили із власних прибутків державні компанії. Деякі з них і досі проводять платежі. Так само вдарила по бюджету поправка, яку попередня Рада ухвалила уже після ухвалення бюджету. Вона передбачала пільги для обладнання для альтернативної енергетики і коштувала державі понад 9 мільярдів. Через здешевшання газу бюджет не доотримав коштів від розмитнення. Але чи не найбільше вплинув на прибутки – курс валют. У бюджет закладали прогноз на рівні 29,4 гривні. Втім рік закінчили на 23 з лишком. Та разом із тим ситуація, стверджує прем’єр, цілком прийнятна.

“У нас залишилося менше 7 робочих днів до кінця року. І у нас пенсії профінансовані, зарплати будуть профінансовані. Соціальні виплати також, з субсидіями проблем немає. По капітальних видатках окремих ми пріоритизуємо, що головніше”, – сказав Гончарук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *