У перший день літа – перші пасажирські потяги. Після двомісячного простою Укрзалізниця нарешті відновлює рух поїздів.

За новими правилами, аби зайти в вагон тепер квитка та паспорта буде недостатньо. Треба обов’язково бути в масці. Рекомендовано мати медичні рукавиці, та, звісно, пройти температурний контроль.

Провідники мають робити щогодини дезінфекцію. Та рекомендації з’являться і для пасажирів. Наприклад, дезінфікувати руки та не залишати купе без необхідності.

Провідники більше не пропонуватимуть напої та кондитерські вироби пасажирам. Але, не відмовлять налити окріп у власний посуд. Посилені заходи безпеки з’явились і на вокзалах: як проти вірусу, так і проти злочинності.

Лише за добу українці купили 21 тис. квитків. Ціни поки що не змінились. А от правила продажу – так. Віднині купити проїзні документи можна за 90 днів до відправлення, а не за 45-60, як було раніше.

Спершу Укрзалізниця відкрила продаж квитків он-лайн. Посадка в більшості напрямів на половину вагона.

Щоправда членів однієї родини на сусідніх полицях обіцяють розміщувати без обмежень і в одному купе їхати можна без масок.

Дозвіл на курсування поїздів з 1 червня поки дали лише 6 областей: Донецька, Луганська, Харківська, Полтавська, Черкаська та Одеська. На сполучення з Києвом та деякими іншими областями поки діють обмеження на посадку у 50% пасажирів. З 4 червня відкриваються сполучення з Івано-Франківськом, Хмельницьким, Ковелем та Ужгородом.

Загалом же з понеділка Україною підуть 42 потяги, це третина рухомого складу Укрзалізниці. Та колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян вважає, що радіти цьому зарано, адже якщо зараз залізницю зупинив коронавірус, то незабаром це може зробити економічна криза та борги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *