На сайті Київської міської ради з’явилася петиція з вимогою заборонити маршрутки в Києві, але збільшити кількість рухомого складу муніципального громадського транспорту.

Відповідна петиція №9795 була зареєстрована 12 червня 2020 року, інформує Depo.Київ.

Автор петиції Валентина Антоненко пише, що проблема київських маршруток тягнеться з середини 90-х, коли їх пустили на столичні вулиці. 

“Маршрутки, які раніше сприймалися здебільшого як “незручність”, тепер чітко асоціюються з реальною небезпекою. Так, у щільно напханих “бусах” і раніше можна було схопити вірус грипу, паличку Коха або паразитів. І раніше там можна було отримати травму чи навіть просто синці через порушення правил водієм, несправні гальма чи неможливість безпечно триматися під час руху. Та зараз до цих потенційних небезпек приєдналася ще одна – коронавірус. Від нього, на відміну від більшості інших “сюрпризів”, які можна найти у маршрутці, немає щеплень чи ліків – працюють лише превентивні заходи, дистанціювання та дезінфекція”, – пише вона. 

Антоненко додає, що здійснювати справжній санітарний нагляд у маршрутках, це миття, ремонт, дезінфекція і раніше виконувалися переважно за документами – неможливо. Так само нереально проконтролювати кількість пасажирів, яких возить той чи інший “бусик” в тому чи іншому рейсі, скільки грошей проходить через різні руки, навіть наявності маски на водієві та пасажирах. “Саме маршрутки стануть відвертим “розсадником” COVID-19. І відчутне збільшення випадків зараження у Києві протягом останніх двох тижнів – прямий доказ цього. Адже в громадському муніципальному транспорті ризик набагато нижчий, в офісах чи магазинах щільність людей набагато нижча і там працює вентиляція, на вулицях, у дворах і парках – є рух повітря. Натомість в маршрутці достатньо одного носія, щоб заразилися десятки осіб, і ситуація стала некерованою”,  – пише вона у петиції.

Тому Антоненко вимагає: заборонити маршрутки в якості громадського транспорту Києва; збільшити кількість рухомого складу муніципального громадського транспорту; надавати можливість відстежувати реальний рух громадського транспорту для того, щоб кияни могли планувати свої поїздки.

Станом на 13:00 16 червня, петиція набрала 257 голосів. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Київ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *