«Не дивіться старе покоління або молоде, усі поспішайте в храм, обійміть один одного», — закликають у лаврі.

Автор Олена Лавринець — 11:09, 19.03.2020  в Новини/Соціальна правда

Києво-Печерська лавра, де проводить богослужіння Українська православна церква Московського патріархату, фактично закликала віруючих ігнорувати обмеження, введені державою на час карантину через загрозу поширення коронавірусу.

Як повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на hromadske.ua, там стверджують, що «не страшна епідемія вірусу, а гріх, який губить душу», і кажуть, що не слід боятися, тому що «далі буде гірше, якщо ми не покаємося». Тому в лаврі і надалі закликають ходити в храм, причащатися і причащати дітей.

«Не дивіться старе покоління або молоде, усі поспішайте в храм, обійміть один одного», — закликають у лаврі.

Там також стверджують, що допомогти може молитва.

Зазначимо, що такі заклики суперечать обмеженям на проведення всіх масових заходів, в яких бере участь більше 10 осіб. Це стосується і релігійних заходів та зборів в храмах.

Також варто відзначити, що молитов немає в затверджених заходах Всесвітньою організацією охорони здоров’я. Радимо звернути увагу на стандартні рекомендації ВООЗ для громадськості щодо зменшення впливу та передачі респіраторних захворювань:

  • Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом.
  • Дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях: тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метр, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.
  • По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот.
  • Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни: при кашлі та чханні прикривати рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом.
  • При підвищенні температури, появи кашлю та утрудненні дихання якумога швидше звертайтеся за медичною допомогою.
  • Слідкуйте за новітньою інформацією і виконуйте рекомендації медичних фахівців.
  • Не вживайте в їжу сирих або недостатньо термічно оброблених продуктів тваринного походження. З сирим м’ясом, молоком і т. п. слід поводитися обережно.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *