Колишньому міністру інфраструктури Володимиру Омеляну повідомили про підозру у справі про зменшення портових зборів.

Детективи Національного антикорупційного бюро при процесуальному керівництві САП повідомили про підозру ексміністру інфраструктури Володимиру Омеляну. Про це 19 червня повідомляє пресслужба НАБУ.

Ексміністра підозрюють у вчиненні незаконних дій, через які держбюджет недоотримав 30,5 млн грн.

Дії колишнього чиновника кваліфіковані за ч.2 ст. 211 Кримінального кодексу України ( «Видання службовою особою нормативно-правового акта, зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах»).

За даними слідства, в грудні 2017 року Омелян видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Однак, один з зменшених зборів – адміністративний – є прибутковою частиною держбюджету. Він міг бути зменшений тільки рішенням Верховної Ради.

«Згодом, Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети», – відзначили в прес-службі НАБУ.

У відповідь на підозру Омелян заявив, що рішення про зменшення портових зборів на 20% в 2018 році брав Кабінет міністрів колегіально. За його словами, збори знизили для збільшення товаро / вантажопотоку.

«Завдяки цьому зниження морська галузь продемонструвала в 2018-19 рр зростання більш, ніж на 20%», – додав екс-міністр.

Омелян повідомив, що НАБУ запрошувало його для надання свідчень у справі про зниження тарифів в минулу п’ятницю (12 червня), проте за словами екс-чиновника в той момент у нього вдома проходив обшук ГБР. З цієї причини допит в НАБУ перенесли на 19 червня.

«Не дивлячись на те, що мене запросили на допит як свідка, детектив НАБУ намагається вручити мені підозра, що зменшення портових тарифів і зборів призвело до скорочення доходів державного бюджету», – додав Омелян.

Нагадаємо, що 12 червня ГБР прийшло з обшуками до колишнього міністра Омеляну . Пізніше в ГБР заявили, що екс-міністр не є фігурантом справи , з яким пов’язані обшуки у нього вдома.

Обшуки в рамках кримінального провадження за фактом викрадення і вбивства журналіста Василя Сергієнко в квітні 2014 року проводилися за місцем проживання одного з народних депутатів попередніх скликань, члена Партії регіонів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *