Британські вчені з Кембриджа на основі дослідження кількох сотень тисяч добровольців виявили, що колір волосся пов’язаний з тривалістю життя.

 Такий висновок експерти зробили із спеціального дослідження, пише Nature Communications. Під час дослідження були обстежені кілька сотень тисяч добровольців, у яких досліджували ДНК. 

Отримані результати дозволили зробити висновок, що у людей з темним кольором волосся статеве дозрівання наступає раніше. Цей висновок співзвучний з ранніми роботами вчених, які довели, що чим раніше у людини настає пубертатний період, тим вище ризик розвитку низки захворювань, наприклад, хвороб серцево-судинної системи і деяких типів діабету. 

Також фахівці припустили, що колір волосся і статеве дозрівання можуть бути пов’язані через одну із залоз головного мозку, яка виробляє гормони, що впливають як на пігментацію, так і на дорослішання людини. У дослідженні робиться висновок, що “більш ранні терміни статевого дозрівання нерозривно пов’язані з більш високим ризиком виникнення захворювань у пізньому віці”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *