Коронавірус продовжує стрімко поширюватись світом. Люди в паніці і з острахом думають про завтрашній день. Експерти стверджують, що після пандемії, світ уже не буде таким, яким ми звикли його бачити. Кожна людина відчує вплив і матиме навчитись жити по-новому.

Зараз вже мало, хто думає про звичні речі, які були так цікаві ще два тижні тому: покупка нового гаджету, ошатного вбрання, куштування екзотичної страви, відпочинок на узбережжі Італії, чи куди діти зайві гроші. Бажання одне, аби цей страшний “коронавірусний сон” нарешті закінчився.

Люди волають: “За що нам ці знущання?” Природа відповідає: “Як довго від вас їх терпіла я”.

Можна довго сперичатись на рахунок, звідки пішов вірус і хто його запустив: природа чи людина. Та є один факт, поки люди страждають, природа відновлюється.

Кожного дня люди, не задумуючись, шкодили навколишньому середовищу: користування пластиком, викид шкідливих газів, винещення зелених зон, забруднення повітря різними способами, засмічення водойм та інше. Все це результат нашої з вами діяльності. Маючи бажання жити комфортно, ми не думаємо про комфорт середовища, адже впевнені, природа відновиться, вона зможе. І заходимо все далі й далі…

Поки практично весь світ на карантині, і дії людей обмежені, рятується екологія.

Припущення: Міста, які найбільше шкодили екосистемі мають наразі найбільшу смертність від коронавірусу. Про це детальніше:

Коронавірус “допоміг” істотно очистити повітря від забруднень

Почнемо з Китаю, де через вимушену паузу в багатьох галузях промисловості країна отримала чисте повітря, а Венеція, місто Італії – прозору воду і дельфінів в каналах. Вчені опублікували відео, на якому видно, наскільки корисною виявилася епідемія для природи.

У свою чергуNASA і супутники моніторингу забруднення Європейського космічного агентства зафіксували істотне зниження шкідливих викидів в атмосферу. Так, над Китаєм показники діоксиду азоту наблизилися до норми.

Агенство NASA говорить про зменшення забруднення NO2 спочатку помітили навколо міста Ухань, де вперше виявили коронавірус і запровадили карантин. Поступово цей ефект поширився на території інших міст держави. Шкідливий газ виділяють машини, електростанції та промислові об’єкти, а через карантин промисловість і транспортне сполучення встали “на паузу”, і нині – в більшості країн.

“Вперше я побачив таке різке зниження викидів на такій великій території”, – сказав Лю Фей, дослідник якості повітря в НАСА в Центрі космічних польотів Годдарда.

Експерт зазначив, що подібне явище спостерігалося на території декількох країн у 2008 році під час економічного спаду. Але зменшення викидів було більш поступовим.

Про поліпшення екологічного стану у зв’язку з карантинними заходами через коронавірус стало відомо і в інших країнах.

З усіх європейських країн коронавірус “вдарив” найболючіше по Італії. Але жителі Венеції побачили несподіваний позитивний результат карантинних заходів. Її всесвітньо відомі канали перестали засмічуватися туристами, по ним зараз не ходять човни. Як наслідок – городяни вперше за багато років побачили прозору воду в каналах.

Однак Пьерпаолі Кампостріні, керуючий директор Консорціуму з керівництва науковими дослідженнями Венеціанської системи лагун, повідомив, що вода не стала більш якісною.

“Низьке помутніння води не означає чистоти. Вона стала прозорою, через те, що осад з дна перестав підніматися в воду”, – сказав він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *