За словами міського голови Тернополя Сергія Надала, “така блoкада міста була хіба за часів татар”.

Луцька міська рада вирішила не запроваджувати жорсткий карантин попри віднесення міста державною комісією до “червоної” зони. Про це повідомляє видання “Волинські новини” з посиланням на засідання позачергової 90 сесії Луцької міської ради 3 серпня.

Депутати розглянули проєкт рішення про незгоду на запровадження додаткових обмежень у зв’язку з рішенням державної комісії ТЕБ та НС щодо віднесення Луцька до “червоної” зони епідеміологічної небезпеки поширення COVID-19. 

Заступник керівника управління з надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Анатолій Свірський розповів, що в місті Луцьку встановлено достатньо карантинних заходів, які ефективно діють, тому нагальної потреби вводити додаткові заходи, аби зупинити економіку міста, – немає.

Тому на засідання було запропоновано, щоб у місті й надалі діяли ті карантинні заходи, що й раніше, незважаючи на рішення комісії з питань ТЕБ та НС. Тож у Луцьку й далі працюватимуть комунальні підприємства, заклади дошкільної освіти, транспорт та ін.

Крім того, профільний заступник міського голови, депутат Костянтин Петрочук запевнив, що “не потрібно зупиняти життєдіяльність міста”, а рішення комісії ТЕБ та НС назвав таким, що суперечить Конституції.

Також цим рішенням міськрада звертається до поліції з проханням, аби та утрималася від дій щодо притягнення суб’єктів господарювання до відповідальності за порушення карантину. Посадовець заявив, що суб’єкти господарювання самі прийматимуть рішення щодо того, чи працювати.

Міська рада, у свою чергу, надаватиме всім охочим юридичну допомогу. Депутат і радник міського голови Ігор Поліщук зазначив, що незрозуміло, за яким принципом Луцьк віднесли до “червоної” зони. Він заявив, що Луцьк без державної допомоги є одним із взірцевих міст у плані боротьби з коронавірусом, а в низці міст ситуація гірша, ніж у Луцьку – однак їх не віднесли до “червоної” зони.

Припинення руху громадського транспорту, закриття закладів громадського харчування, магазинів, дитячих садків, інших установ може ускладнити ситуацію, вважає Поліщук.

Обранці громади підтримали проєкт рішення, але закликали лучан дотримуватися маскового режиму й безпечної соціальної дистанції в громадських місцях.

Тернопільська міська рада паралельно відмовилася знову запроваджувати жорсткий карантин у Тернополі: мовляв, жителі просили “не блокувати місто” та не встановлювати режим “червоної” зони. За словами міського голови Сергія Надала, “така блoкада міста була хіба за часів татар”.

Як повідомляв 5.UA, із 1 серпня в Україні запроваджено новий підхід до адаптивного карантину через поширення хвороби COVID-19, тому 31 липня країну поділили на 4 зони за рівнем епідемічної небезпеки. Червоною зоною з 3 серпня оголошено міста Луцьк і Тернопіль, а також Кіцманський район Чернівецької області. Загалом у 8 областях є “червоні”, “помаранчеві” або “жовті” зони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *