Вони ціною власного життя та здоров’я рятували інших від невидимого ворога. 14 грудня в Україні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. У цей день 33-и роки тому завершилось будівництво захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Його звели за 7 місяців після аварії. Напередодні пам’ятного дня у Запоріжжі із ліквідаторами зустрівся міський голова Володимир Буряк. Говорили про минуле і сьогодення.

Зараз у місті проживають близько трьох тисяч ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Напередодні пам’ятного дня їх відзначили подяками. Нагороду отримав і Роман Козаков. До Чорнобиля він поїхав добровольцем у 1986-му.

Говорили ліквідатори й про те, що хвилює зараз. Серед основних питань – пільговий проїзд у міському транспорті, належне лікування та соціальний захист. Міський голова Володимир Буряк зазначив: місто намагається допомагати чорнобильцям. Попри дефіцитний бюджет усі соціальні програми діятимуть і наступного року. Також з наступного року у лікарнях медикаменти та харчування ліквідатори отримуватимуть на рівні з ветеранами війни. На це із міського бюджету мають виділити майже мільйон 800 тисяч гривень. У свою чергу чорнобильці подякували за увагу. А собі бажали здоров’я та сил.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *