Прісноводні медузи, як і морські, можуть вжалити, проте безпечніші для людей
На зграї медуз у Дніпрі наскочила Тетяна, відпочиваючи у кемпінгу на узбережжі. Відео поділилась у соцмережах.
“У мене була стара альтанка, покриття від альтанки, і коли я пішла її промивати водою, то медузи реально плуталися в тканини, тому що їх було досить багато. Це не дуже приємно, звичайно”, – каже мешканка Дніпра Тетяна Гаврилова.
Медуз у річці розгледів і Славко.
“Маленькі ось такі, великі ось такі”, – показує хлопчик.
Бачили їх не лише на безлюдних узбережжях Дніпра, а й на всіх центральних міських пляжах.
“Якщо ось так зараз зайти у воду ось на рівні, щоб було по пояс, то побачите, вони такі біленькі”, – каже рибалка Олексій Петрович.
Місцеві бачать у тому добрий знак.
“Очистилася наша екологія і тому з’явилися медузи, тому що медузи очищають воду”, – переконана відпочивальниця на пляжі.
“Це прісноводна медуза, у декалітрі вона досягає 2 сантиметрів. Статево зріла особина, яка вже буде давати потомство”, – пояснює біолог Олег Маренков.
Розмноження прісноводних медуз припадає саме на липень. Але цього літа їх незвично багато. Усе через глобальне потепління, пояснює біолог.
“Це пов’язано з кліматичними змінами умов існування – глобальне підвищення температури”, – наголошує експерт.
Прісноводні медузи, як і морські, можуть вжалити, проте безпечніші для людей. До Дніпра потрапили на вантажних суднах з інших країн.
“У нас цей вид нетиповий. 20 років тому в Україні в Дніпрі цієї медузи не було. Потім її знайшли в різних водоймах. Зокрема, її було знайдено у водоймах охолоджувачів Чорнобильської атомної станції, цей вид тепер космополіт”, – зауважив Олег Маренков.
За кілька тижнів медузи у Дніпрі зникнуть – загинуть, залишивши під камінням потомство. Однак науковці прогнозують: за теплої зими наступного року у водоймі їх стане ще більше.
Наталя Світлова, Олександр Пронський, Дніпро, “5 канал”