Російські «віряни» хочуть доставити у Києво-Печерську лавру «гуманітарний вантаж».

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова звернулася до уповноваженої Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової з проханням щодо сприяння в доставці гуманітарної допомоги в Києво-Печерську лавру.

Відповідний лист опинився в розпорядженні OBOZREVATEL, передає НАРОДНА ПРАВДА.

У ньому вказується, що місія російських вірян “має виключно гуманітарний характер”.

Москалькова повідомила, що, дізнавшись про тяжке становище мешканців лаври, “миряни двох держав списалися по інтернету та домовилися про можливу підтримку”.

Російська омбудсменка зазначила, що зібрано більш як 2 тонни лікарських препаратів, дезінфектантів, масок, рукавичок та інших засобів, необхідних у боротьбі з поширенням коронавірусної інфекції. Однак для доставки життєво необхідного вантажу потрібен спеціальний дозвіл від Міністерства соціальної політики України, на адресу якого були надіслані звернення, але відповіді так і не отримано.

Уповноважена з прав людини в Україні Людмила Денісова підтвердила отримання звернення Москалькової та повідомила, що ці питання треба адресувати до Мінсоцполітики.

“Ініціатор звернення, який хоче передати вантаж, повинен звернутися до Міністерства соціальної політики. Тільки там можуть вирішувати питання оформлення та ввезення вантажу в якості гуманітарної допомоги”, – підкреслила омбудсменка.

Денісова додала, що не вирішує таких питань, а тільки контролює дотримання прав.

Як відомо, у Києво-Печерській лаврі відбувся спалах коронавірусу. З 13 квітня лавра перебуває на повному карантині. За останніми даними, занедужали приблизно 150 осіб, є померлі.

Також зазначимо, що раніше Києво-Печерська лавра, де під час загальнонаціонального карантину проводили богослужіння Українська православна церква Московського патріархату, фактично закликала віруючих ігнорувати обмеження, запроваджені державою на час карантину через загрозу поширення коронавірусу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *