Міністр культури Олександр Ткаченко закликав українців вже у цей вікенд вийти з дому та відвідати заклади культури, торгово-розважальні центри, кафе і ресторани, адже «карантин вихідного дня» більше не діє.

Про це він написав у Faceook.

Так Ткаченко прокоментував рішення уряду, яке скасувало локдаун на вихідні, що діяв останні три тижні. Міністр зазначив, що тепер рітейл, заклади культури, бізнес та сфери креативних індустрій, керуючись обмеженнями помаранчевої зони, знову зможуть працювати «у найбільш прибутковий для них час та сезон».

Ткаченко закликав людей іти в театри, музеї, філармонії, кінотеатри та спортзали. Також «зустрітися на каві з друзями у кафе чи ресторані, чи піти в торговий центр і знайти собі там справу для дозвілля».

«Зробіть паузу у доставках додому, відмовтесь від спокуси залишиться під теплою ковдрою, одягайте маски, беріть антисептики і вперед на зустріч цікавим вихідним. Сплануйте їх прямо зараз», — каже Ткаченко.

Також він переконаний, що заклади культури дотримуються карантинних обмежень, тому їх відвідування цілком безпечне.

«Давайте не гаяти час та придбаним квитком, абонементом чи кавою підтримаємо сферу», — підсумував міністр.

«Карантин вихідного дня» усе?

Кабінет міністрів на засіданні 2 грудня вирішив його не продовжувати. Водночас це не означає, що Україна впоралася з пандемією коронавірусу. Нині в уряді напрацьовують рішення стосовно можливого посилення карантинних обмежень не лише на вихідні. Про цього обіцяють повідомити за 7 днів до запровадження.

Після скасування дії «карантину вихідного дня» по всій території України як у вихідні, так і в будні будуть діяти обмеження «помаранчевої зони».

Водночас сам карантин на вихідних, який тривав останні три тижні, в уряді вважають ефективним.

«За попередній тиждень ми отримали на 6 тисяч випадків захворювання менше, ніж це було прогнозовано. Посилені заходи на вихідних дещо стабілізували ситуацію і в лікарнях», ㅡ заявив прем’єр Денис Шмигаль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *