Відповідний проект закону зареєстрований 18 лютого 2020 року

У Верховній раді України зареєстрували законопроект, яким пропонують дозволити депутатами виступати в ВР російською мовою. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на законопроект, опублікований на сайті ВР.

Ініціаторами законопроекту виступили нардепи від фракції “Слуга народу” Максим Бужанський і від фракції “Опозиційна платформа – За Життя” Олег Волошин.

Проект закону про внесення змін до регламенту Верховної ради України зареєстрований 18 лютого 2020 року за номером 3084.

“У статті 10 Конституції України встановлено, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України. У статті 2 регламенту Верховної ради України встановлено, що мовою роботи Верховної ради є державна мова”, – йдеться в повідомленні.

При цьому, автори законопроекту заявляють, що “в регламенті Верховної ради України не реалізовані конституційні гарантії і норми по вільному розвитку, використанню і захисту російської, інших мов національних меншин України”.

Зазначимо, у фракції “Слуга народу” РБК-Україна зазначили, що законопроект може не знайти підтримки в парламенті.

“Цей законопроект це особиста ініціатива Максима Бужанського…Я не підтримую, але за всю фракцію поки не можу сказати”, – повідомило РБК-Україна джерело у СН.

Також джерело зазначило, що на фракції даний законопроект поки не обговорювався.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *