Щонайменше двоє людей постраждали від смертельно небезпечних медуз у водах Сінгапуру. Обидві жертви пережили потенційно смертельний укус коробчастої медузи, яку вважають найбільш отруйною морською твариною.

Про це повідомляє The straitstimes.

У минулу суботу, 18 липня, група охорони природи “Морські Стюарди” виступила з рекомендаціями і закликала людей не купатися на Сентосі, острові Лазарус та на острові Святого Іоанна протягом двох тижнів після виявлення медуз.

Цих істот помітили в Іст-Коуст-Парку в березні. Ще чотири рази їх помічали в липні в бухтах Сентоза, Туас і на острові Лазарус, причому останній інцидент стався минулої п’ятниці на пляжі Палаван у Сентосі, де медуза вжалила чотирирічну дівчинку.

Інша жертва, австралійка Джейд Дайсон, повідомила, що її атакували медузи під час купання на пляжі Східного узбережжя в березні.

28-річні Дайсон, яка працює в Сінгапурі протягом останніх п’яти років, розповіла, що біль після укусу медуз була жахливою.

“Я не можу знайти спосіб її описати, як вона виснажує. Це було блискавично”, – розповіла жінка.

Вона сказала, що негайно підняла голову з води, коли відчула біль у лівій руці, а згодом відчула біль і на лівій нозі.

Міс Дайсон розповіла, що побачила щупальця, приклеєні до її тіла, які “відірвалися, як павутиння”, коли вона зняла їх із себе.

Після укусу друг витягнув її на беріг, її стан був дуже важким.

“Я ледве ходила, а лівий бік тіла охопили судоми і тремтіння. Мої м’язи були паралізовані, був сильний біль у нижній частині спини”, – сказала Джейд, додавши, що вона не могла подумати, що її можуть вкусити коробчасті медузами, адже їх тут зустрічають нечасто.

“Я думала, що у мене просто погана реакція на укус від звичайної медузи”, – сказала вона, додавши, що їй слід було негайно піти до лікарні.

Коли припухлість зменшилася, Джейд побачила, що набряклі сліди від укусу на її ногах стали тепер фіолетового кольору.

В медичному центрі Томсон, куди вона звернулася за медичною допомогою, їй виписали стероїди та антибіотики.

Минуло близько трьох-чотирьох тижнів, щоб біль повністю пройшов, однак у неї ще зберігаються сліди від інциденту.

“Я не намагаюся когось налякати, але я просто думала, що люди повинні знати про ці небезпеки і що робити, якщо це станеться”, – попередила Джейд Дайсон.

Директор Інституту тропічних ф’ючерсів Університету Джеймса Кука (Сінгапурський кампус) професор Дін Джері заявив, що отруйних медуз можна зустріти в тропічних регіонах Індо-Тихого океану, Австралії, Філіппінах, Японії та на Малайському архіпелазі.

“Зміна клімату, потепління океану та зміни течій переміщують коробчасті медузи за межі їх природного поширення, і в усьому світі кількість видів медуз збільшується”, – зазначив він.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *