Міні-ферма з розведення равликів Tante Snails, розташована на Львівщині, у 2020 році збиратиме перший «урожай» жаб і вийде на промислові обсяги виробництва жаб’ячого м’яса.

Про це пише Аgravery.

Початок бізнесу

Як розповів засновник фермерського господарства Tante Snails, вони розширили равликову ферму і це переросло в окремий вид діяльності. Із жабками вийшло так само як і з равликами.

Спочатку фермери закуповували жаб у різних постачальників в Україні. Потім все ж вирішили купити «правильне» маточне стадо, обладнали невеличку водойму та розплідник і дали старт повноцінній жаб’ячій фермі.

«Пара породистих жабок для розведення на спеціальній фермі коштує від $100. При цьому треба обов’язково дотримуватися правильних умов транспортування, температурного режиму, води та кормів, бо породисті жаби досить чутливі до цього», — розповідає підприємець.

Також бізнесмени отримали грант завбільшки 50 тис. грн для запуску жаб’ячої ферми. Гроші пішли на:

  • спеціальні ємності для транспортування жабок,
  • знаряддя праці,
  • сітки,
  • огорожі,
  • корми,
  • підготовчі роботи для запуску поголів’я на постійне місце проживання.

Про технологію вирощування

Фермери зауважують, що технологію вирощування жаб вивчали самотужки: шукали в інтернеті інформацію про ферми в Україні, Франції, Таїланді, зв’язувалися з тими, хто має більше досвіду, розпитували про особливості.

Фото: agravery.com

«Якихось супер-секретів щодо розведення жаб, здається, немає. У кожного підприємства є свої успіхи і помилки. Ми самі тільки вчимося. Поки що добре, що жаби не вимагають занадто багато уваги і поглядати на них можна рідше, ніж до звичайних свійських тварин», – підкреслюють фермери.

Також на території ферми для всіх охочих проводять екскурсії та дегустації страв із вирощених тут же молюсків і земноводних.

«Про перспективи розвитку жаб’ячого бізнесу в Україні поки не готовий говорити – наші люди звикли до іншої їжі. Але завдяки фермі, екскурсіям і дегустаціям ми потихеньку прививаємо культуру споживання цих смачних делікатесів», – підсумовує засновник ферми Орест Давидко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *