НА ОДЕЩИНІ ПОЧАЛИ ЗАКРИВАТИ ШКОЛИ ЧЕРЕЗ НЕВІДПОВІДНІСТЬ ПРАВИЛАМ ПРОТИПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ.

Вже закрили чотири школи

В Овідіопольському районі Одещині навчання для майже двох тисяч школярів так і не розпочалося, не працюють чотири селищні школи через небезпеку для дітей у разі виникнення пожежі, йдеться в ТСН.16.45.

Те, що їх закрили саме тепер, після пожежі в одеському коледжі, лише збіг, пояснюють в райдержадмінистрації. Кажуть, заклади закрили за рішенням суду, бо вони не виконали всіх приписів пожежних. Свої зауваження рятувальники зробили ще 2 роки тому. Коли перевіряли всі навчальні заклади після пожежі в таборі «Викторія», але грошей на усунення всіх недоліків не вистачило. Тож нині у РДА с острахом чекають нових перевірок, які можуть розпочатися після трагедії в коледжі.

«Якщо зараз поновляться перевірки, то треба закривати весь район і це просто паралізує життєдіяльність. В 90 відсотках нашої країни в закладах масового перебування людей нема цієї сучасної системи пожежної сигналізації, щоб вона працювала і автоматично виводила сигнал на пульт», – пояснює в.о. голови Овідіопільської РДА Ігор Ільченко.

Тим часом в пожежній інспекції називають найпоширеніші порушення у школах. Це захаращені евакуаційні виходи, проблеми з проводкою та необроблені антигорючою рідиною дахи. Утім, переконують, більшість цих порушень усуваються швидко й за невеликі гроші. Єдиний виняток – автоматична пожежна сигналізація, вона дійсно дорога, але її відсутність може коштувати життя. У школах кажуть і раді б встановити автоматику, але не вистачає грошей.

У селі Калаглії закрили єдину школу. В ній вчиться лише 200 дітей, але навіть на такий невеликий заклад сигналізація обійдеться в 2-3 мільйони гривень. Таких грошей у райбюджеті немає, тож закінчувати другу чверть діти будуть дистанційно. Відкриють школи лише після виконання всіх норм, коли це буде чиновники поки не прогнозують.

Джерело: ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *