Триває підготовка до ухвалення нового Кодексу законів про працю (КЗпП) – днями у парламенті зареєстрований новий законопроект, який стосується виключно звільнень.

Про це повідомляє ChilliNews із посиланням на Страна.

Так, новий законопроект №2584 зареєструвала глава профільного комітету з питань соціальної політики Галина Третьякова.

У новому проекті прописані додаткові підстави для звільнення:

зміна власника (в цьому випадку можуть звільнити керівника компанії і його заступників, а також головного бухгалтера)
втрата довіри власника до співробітника.

У цьому випадку роботодавець може достроково розірвати трудову угоду. Але зобов’язаний повідомити працівника про звільнення не менш ніж за 15 днів, якщо той пропрацював на підприємстві до 6 місяців, за 30 днів, якщо стаж людини більше 6 місяців, і за 60-90 днів, якщо співробітник пропрацював 5-10 років.

Проте існує можливість прискорити звільнення. Так, роботодавцю пропонується можливість звільнення у той самий день, коли співробітник “втратив довіру”. Однак тоді він має виплатити робітнику за подвійною ставкою щоденного заробітку за кожен день зменшення терміну “попередження”. А якщо працівник не погодиться піти відразу з грошовою компенсацією, то його можна звільнити і без згоди, але виплатити доведеться вже за чотири ставки щоденного заробітку за кожен день.

“Цікаво, що в проекті не прописано, що мається на увазі під “втратою довіри” роботодавця, і тому його можна трактувати як завгодно. Тобто, звільнити можуть як у справі, скажімо, за зрив контракту, так і за настроєм або через особисту неприязнь”, – розмірковує керівник департаменту правового захисту Федерації профспілок Дмитро Лях.

На його думку, у випадку затвердження проекту, формулювання “у зв’язку з втратою довіри” стане чи не найбільш поширеним в Україні.

Також в проекті вказано, що, якщо співробітник відмовиться підписувати додаткову угоду про те, що згоден на звільнення за перерахованими вище причин і іншим, які є в КЗпП, то договір з ним можуть розірвати одразу – тільки на підставі його незгоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *