Президент США Дональд Трамп сподівається, що його країна позбудеться від коронавірусу вже до середини квітня, навіть незважаючи на заяву губернатора Нью-Йорка про те, що хвороба поширюється швидше від “швидкісного поїзда”.

 Поки більшість країн світу вводять різні карантинні обмеження через пандемію коронавірусу, Дональд Трамп, навпаки, збирається карантин згортати. Хоча, наприклад, 24 березня, США стали лідером за кількістю заражень за добу, підтвердилися одразу 11 тисяч випадків коронавірусу. За останню добу 40% нових випадків зараження, зафіксованих у світі, припадають на США. Трампа вже критикують опоненти та ЗМІ, але в чому ж план американського президента? 

Позиція президента

 Наразі у США зареєстровано майже 55 тисяч випадків захворювання на коронавірус і майже 800 смертей. Майже половину всіх випадків зареєстровано у штаті Нью-Йорк, губернатор якого порівняв поширення вірусу зі швидкісним поїздом, який йде через всю країну. “Нью-Йорк – канарейка на вугільній шахті, спочатку відбувається Нью-Йорк, те, що відбувається з Нью-Йорком, відбудеться з Каліфорнією та Іллінойсом, це всього лише питання часу”, – сказав він. За словами губернатора, система охорони здоров’я в Нью-Йорку скоро досягне критичної точки, якщо Федеральне агентство США з надзвичайних ситуацій терміново не відправить більше медичного обладнання. Але Трамп кличе американців на роботу. “Ми збираємося відкритися скоро… Я хотів би, щоб країна була відкрита і просто почала відновлюватися до Великодня. Великдень – особливий день для мене… і ви заповнете церкви по всій нашій країні”, – сказав Трамп. Великдень за західним обрядом цього року буде 12 квітня. Трамп також попередив, що якщо країна не буде знову відкрита для бізнесу, вона може постраждати від “масової рецесії або депресії”. “Ви втратите людей. Ви отримаєте тисячі самогубств. Може статися все, що завгодно, буде нестабільність”, – сказав він про наслідки тривалої кризи. 

 На думку Трампа, не можна допустити, щоб лікування стало гіршим, ніж сама проблема. Президент вважає, що кількість смертей внаслідок затяжної економічної кризи може виявитися вищою, ніж кількість жертв вірусу в США. За словами Трампа, смертність від коронавірусу становить менше 1%, що значно нижче, ніж очікувалося. На брифінгу в Білому домі Трамп наполягав, що “Америка знову і скоро буде відкрита для бізнесу. Дуже скоро. Набагато раніше, ніж через три або чотири місяці, як хтось пропонував”. “Наша країна не була побудована для того, щоб бути закритою. Це не та країна, яка була побудована для цього”, – сказав він. 

Підтримка економіки

 Кілька годин по тому після заяви Трампа Сенат схвалив план Білого дому з порятунку економіки на суму 2 трильйони доларів. Пакет заходів включає податкові знижки, кредити, гроші для лікарень і допомогу для бізнесу. Більшості дорослих людей у США виплатять одноразово по 1200 доларів, дітям – по 500 доларів. План також включає в себе програму для малих підприємств на суму 367 мільярдів доларів, яка дозволяє платити працівникам, які змушені залишатися вдома через пандемію коронавірусу. 

Реакція

 Деякі політики, в тому числі член Палати представників від Республіканської партії Ліз Чейні, застерігають проти пом’якшення обмежень. “Нормально функціонуючої економіки не буде, якщо наші лікарні виявляться перевантажені, а тисячі американців різного віку, в тому числі лікарі та медсестри, будуть вмирати через те, що ми не вжили необхідних заходів для припинення поширення вірусу”, – заявила вона. Видання Politico відзначає, що якщо Трамп має серйозний намір відмовитися від заходів зі стримування коронавірусу, йому потрібно почати з себе. Всьому Білому дому варто переїхати в Нью-Йорк, на який припадає майже третина заражень у США. А сім’ї президента варто влаштуватися на роботу касирами і водіями автобусів. Але ніхто з них цього не зробить, обурюється видання. “Чому ж тоді президент готовий пожертвувати іншими американцями?” – задається питанням Politico. Також у США припускають, що Трамп може переслідувати особисті цілі – всі його готелі і гольф-клуби закрилися повністю або частково через коронавірус, а вони приносять Трампу близько 500 тисяч доларів у день. 

Рейтинг

 Незважаючи на спірні заяви, рейтинг схвалення діяльності Трампа зріс до 49%, повідомляє CNBC, посилаючись на дані Gallup. Криза – це час, коли можна заробити політичні очки, і президент не виняток, стверджує телеканал. Ще на початку березня рейтинги Трампа були нижчі на 5%. Поліпшення показників пояснюється, в тому числі, тим, що президент майже кожного дня особисто бере участь у прес-брифінгах щодо коронавірусу. Втім, як пише CNBC, Трампу далеко, наприклад, до колишнього президента Джорджа Буша – рейтинг схвалення його діяльності після трагедії 11 вересня злетів до рекордних 90%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *