Будь-які обмеження щодо імпорту викличуть зростання цін і перебої з поставками, які обернуться переплатами для споживачів на заправках.

Повідомляє Корреспондент

Дизельне паливо і скраплений автогаз в Україні можуть подорожчати до рівня, за якого вони стануть найвищими в Європі. Про це йдеться в повідомленні консалтингової групи А-95, поширеному в п’ятницю, 12 червня.

Це станеться в разі обмежень на імпорт нафтопродуктів, якого домагаються українські нафтопереробні компанії.

Через низькі обсяги виробництва палива в Україні нафтотрейдери змушені його імпортувати, а зростаючий попит штовхає закупівельні ціни вгору, пояснюють в А-95.

Тому, на думку експертів А-95, будь-які обмеження щодо імпорту викличуть зростання цін і перебої з поставками.

“Введення мит і квот на імпорт вдарить по конкуренції і викличе зліт ціни на дизпаливо і автогаз до європейських максимумів”, – наголосив директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

За його підрахунками, введення мита 8,5% при нинішньому рівні світових цін приведе до підвищення оптових цін на дизпаливо мінімум на 1000 грн/т. Тоді витрати на паливо у найбільших категорій споживачів зростуть.

Приватний і комерційний сектор переплатять 4 млрд грн, аграрний сектор – 1,9 млрд грн, гірничо-металургійний комплекс 700 млн грн, Укрзалізниця -300 млн грн, Міноборони – 100 млн грн.

Куюн також зазначив, що українські НПЗ належать найпотужнішим фінансово-промисловим групам – Приват і НАК Нафтогаз України, здатним залучити інвестиційні ресурси без нарощування цінового тиску на споживачів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *