Американський штат Міссурі подав позов до Китаю через коронавірус

Генпрокурор американського штату Міссурі Ерік Шмітт подав позов проти китайської влади, яку він звинуватив у пандемії коронавірусу.

Про це повідомляє офіс генерального прокурора штату.

Відповідачами за позовом виступають уряд Китаю, комуністична партія країни та інші посадові особи і держустанови КНР. Шмітт звинувачує їх у приховуванні інформації про поширення Covid-19, які привели до пандемії і серйозних економічних наслідків в Міссурі.

«У Міссурі вплив вірусу дуже помітний – тисячі людей були заражені, багато хто з них померли, малі підприємства закриваються», – заявив Шмітт.

Генпрокурор штату додав, що китайський уряд збрехав всьому світу про небезпеку коронавірусу і не вжив необхідних дій для запобігання поширенню захворювання.

Зокрема, в матеріалах звинувачення йдеться про те, що до 23 січня влада КНР не робили ніяких кроків щодо стримування Covid-19. Наприклад, 16 січня у Вухані проводився захід з 40 тис.учасників.

Шмітт також стверджує, що чиновники з Китаю приховували спалах захворювання і створювали запаси якісних засобів індивідуального захисту, дозволяючи експортувати тільки дефектні. Це, в свою чергу, поставило під загрозу життя медпрацівників в інших країнах.

Зазначимо, США починають розслідування обставин появи і поширення коронавірусу з акцентом на те, яку роль у цьому процесі зіграли Китай і Всесвітня організація охорони здоров’я.

Нагадаємо, держсекретар США Майк Помпео заявив, що винні в поширенні коронавірусу COVID-19 відповідатимуть за це, але в першу чергу необхідно зосередитися на відновленні світової економіки.

Також повідомлялося, що член Палати представників США республіканець Джим Бенкс закликає до міжнародного розслідування щодо Китаю за шкоду, заподіяну пандемією коронавірусу.

У зв’язку з цим президент США Дональд Трамп заявив, що Вашингтон може призупинити фінансування Всесвітньої організації охорони здоров’я.

ГЛАВКОМ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *