У Музеї народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького у Львові зрубали 52 дерева. На їхньому місці невдовзі з’явиться новий ресторан мережі “ФЕСТ”, яку пов’язують з міським головою Андрієм Садовим.

Як відомо, ще в 2017 році виконавчий комітет ЛМР затвердив Стратегію розвитку Музею на 10 років, якою, зокрема, передбачив будівництво так званого науково-інформаційного центру. За проектом він складатиметься з чотирьох частин: транзитної інформаційної зони головного входу до музею, виставкового простору, території для проведення конференцій та майстер-класів, а також — ресторану. При чому останній займатиме левову частку площі новобудови.

На схемі приміщень майбутнього візит-центру, яку раніше публікував телеканал НТА, зазначалося, що близько 180 квадратних метрів займатиме обідня зала із баром на 80 осіб. Ще 91 квадрат займуть підсобні приміщення цього ж ресторану: гарячий і холодний цехи, комора для зелені та мийні кімнати.

Із 2013 року керівником Музею є кум міського голови Львова та його давній партнер, екскандидат у депутати від “Самопомочі”, колишній директор бази відпочинку «Перлина Карпат» Роман Назаровець. Саме він, за своєю посадою, виступає замовником будівництва.

Фінансують проект з бюджету Львова, при цьому кошторис щороку збільшують: на початку будівництва йшла мова про 18 млн грн, згодом про 24 млн. А вже влітку 2019 року директор департаменту розвитку ЛМР Наталія Бунда заявила, що бюджетна складова проекту становить 27 мільйонів гривень, проте буде проведено перерахунок і виділено ще більше коштів.

Детальніше про ресторан у святині дивіться в розслідуванні телеканалу НТА:

Облаштування майбутнього ресторану планують передати Холдингу емоцій “Фест”, кінцевим бенефіціаром якого називають самого міського голову Львова Андрія Садового. Як уже писав “Вголос”, “Фест” почав розвиватись у Львові в 2007 році (якраз після обрання Садового міським головою) — тоді радник міського голови Юрій Назарук заснував перший ресторан “Біля Діани” на площі Ринок. З нього за 13 років і виріс величезний холдинг, який сьогодні володіє вже двадцятьма ресторанами, мережею магазинів їжі по всьому Львову, декількома магазинами одягу, готелями, туристичною та навіть будівельною компаніями. Детальніше про це читайте у статті: Ресторанна мафія: замість «сім’ї» Януковича – «дорога родина» Садового.

На диво, спорудження чергового бізнес-проекту в рекреаційній зоні Львова не викликає спротиву громадських діячів, зокрема — і нардепки від “Голосу” Наталії Піпи, яка віднедавна бореться за збереження парків та лісів Львова. Сподіваємося, ця публікація зверне увагу народної обраниці і на проблеми Личаківського району, який, до слова, також входить до її виборчого округу №115.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *