Тисячі людей протестують в Австралії через нищівні пожежі. Люди вимагають звільнити прем’єр-міністра країни Скотта Моррісона та прийняти радикальні дії щодо порятунку екологічної ситуації в країні.

Десятки тисяч людей вийшли на вулиці австралійських міст, чимало прийшли з транспарантами, повідомляє 9 news.

Протести в п’ятницю, 10 січня, стали першими масштабними демонстраціями в країні з початку сезону пожеж. Організаторами називають студентів-активістів та рух “Повстання проти вимирання”. Акції протесту транслюють у прямому ефірі у соцмережах.

Мітингувальники вимагають відставки прем’єр-міністра Моррісона, бо вважають, що він не приділив проблемам клімату достатньої уваги та не може впоратися із ситуацією в країни. Активісти вимагають перейти на більш екологічні види палива.

До протестів приєдналися також люди у кількох містах країни. Зокрема, мітингують і перекривають вулиці у Сіднеї, Мельбурні, Брісбені, Аделаїді та Хобарті.Лише у центрі Сіднея зібралися понад 20 тисяч людей. Дехто прикриває рота респіраторами.

Протестувальники у Сіднеї закликають прийняти радикальні рішення щодо екологічної ситуації в країні: дивіться фото

Яка позиція австралійського прем’єр-міністра?

На цьому тижні Моррісон оголосив про створення початкового фонду відновлення після пожеж у розмірі 2 мільярди доларів. За словами чиновника, влада уже передала 60 мільйонів доларів місцевим громадам, які постраждали після вогню.

Він вважає, що для вивчення впливу кліматичних змін на бурхливі пожежі потрібне національне розслідування.10 січня, в інтерв’ю на сіднейській радіостанції Моррісон сказав, що розчарований тим, що люди вважають невиконання Австралією цілей щодо скорочення викидів вуглецю основною причиною бурхливих пожеж.

Яка ситуація з пожежами в Австралії?

Лісові пожежі розпочалися в Австралії ще у вересні. Згоріло понад 8 мільйонів гектарів. Деякі населені пункти відірвані від електропостачання. У вогні загинули 25 осіб.

Дим від пожеж подолав понад 10 тисяч кілометрів і сягнув навіть берегів Південної Америки. Зокрема, метеослужба Чилі зафіксувала його над Чилі та Аргентиною.

Австралійське відділення Всесвітнього фонду дикої природи допускає, що у вогні могли загинути близько 1,25 мільярда тварин. Науковці вважають, що деякі види тварин можуть зникнути взагалі. Екологи прогнозують, що для відновлення згорілих лісів підуть десятиліття.


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *