У середу, 1 липня, Печерський районний суд Києва має відновити засідання з обрання запобіжного заходу п’ятому президенту України Петрові Порошенку.

Початок засідання заплановано на 14:00.

Йдеться про справу, за якою Офіс генерального прокурора оголосив Порошенку підозру 10 червня. Політику закидають тиск на главу Служби зовнішньої розвідки у 2018 році (нібито Порошенко таким чином призначення першим заступником глави СЗР Сергія Семочка).

Спочатку прокуратура наполягала на арешті Петра Порошенка на період досудового розслідування – з можливістю внесення застави в розмірі 10 млн грн. Однак в процесі засідання 18 червня прокурори попросили суд змінити клопотання, наполягаючи тепер на особистому зобов’язанні Порошенка — як запобіжному заході (замість арешту). Зрештою в засіданні оголосили перерву до 1 липня. 

Тоді Порошенко був особисто присутній на засіданні, а перед його початком звернувся до своїх прихильників – біля будівлі Печерського суду зібралися сотні людей на підтримку політика.Читайте також:  Повний виступ Порошенка у суді: «Посадіть мене за Томос — для мене це буде найбільша нагорода»

Запобіжний захід лідеру Європейської солідарності обирає скандально відомий суддя Сергій Вовк. Саме він у 2012 році виніс обвинувальний вирок Юрію Луценку, а в 2019-му прийняв рішення на користь Андрія Портнова, задовольнивши його позов на 7 млн грн до Міністерства юстиції та Державного казначейства (за шкоду, нібито завдану репутації Портнова).

Проте, на засіданні 18 червня адвокати Порошенка заявили, що не проситимуть про відвід судді Вовка.

Сьогодні ж може відбутися допит Порошенка працівниками Держбюро розслідувань в іншій справі (про призначення членів Вищої ради правосуддя). ДБР викликало політика 30 червня, проте його адвокат Ігор Головань заявив, що допит відбудеться 1 липня.

НВ стежить за всіма подіями навколо судового засідання у справі Порошенка та його можливого допиту в режимі онлайн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *