Прем’єр-міністр Денис Шмигаль вніс до парламенту проект постанови про призначення міністром освіти і науки ректора Чернігівського національного технічного університету Сергія Шкарлета.

Проект опублікований на сайті Верховної Ради.

Раніше про те, що Шкарлет претендує на посаду очільника МОН, казав президент Володимир Зеленський. Згодом він сам з’їздив до Чернігівщини та зокрема відвідав місцевий політех.

Президент Володимир Зеленський (по центру) та ректор Чернігівського національного технічного університету Сергій Шкарлет (праворуч), Чернігів, 10 червня 2020 рокуФото: 

Офіс президента

Вчора, 16 червня, Шкарлет побував на засіданні владної фракції «Слуга Народу», розповів депутат Роман Грищук. За його словами, деякі члени фракції не підтримують це призначення, але голосування щодо Шкарлета не було. Інших претендентів на посаду також немає.

«Шкарлет був єдиний на засіданні фракції. Голосування не було, він відповідав на питання: і про голосування в Партії регіонів, і про балотування від БПП, і про плагіат, і про перші кроки на посаді міністра», — сказав він.

Що відомо про Сергія Шкарлета

Народився 9 жовтня 1972 року у місті Коканд в Узбекистані, навчався у Київському політехнічному інституті за спеціальністю «Математичне забезпечення системи автоматизації», а згодом — у Фінансово-економічному інституті при Чернігівському технологічному інституті за спеціальністю «Облік і аудит».

Працював нетривалий час у 1995 році інженером-конструктором Ніжинського НВК «Прогрес», з 1996 року почав викладати.

У 2010 році балотувався до Чернігівської облради від «Партії регіонів». В одному з інтерв’ю казав, що підтримує Віктора Януковича з 2004 року.

«Політичні орієнтири я обрав ще у 2004 році. На президентських виборах підтримував Віктора Януковича. Не змінив своїх переконань навіть тоді, коли довелося відчути на собі певний тиск тодішньої правлячої партії, яка наполегливо пропонувала отримати її партквиток. Я повністю поділяю погляди і принципи Партії регіонів», — сказав він тоді.

Водночас вже у 2015 році він балотувався до Чернігівської облради вже від «Блоку Петра Порошенка», але програв вибори.

Зазначимо, що антиплагіатна ініціатива «Дисергейт» заявила про факти масштабного академічного плагіату в науковому доробку Сергія Шкарлета. Про це ж ідеться і на сайті «Помилки та фальсифікації в наукових дослідженнях».

дивіться також

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *